Çekiliş Düzenleyerek Takipçi Sayınızı Artırabilirsiniz

Son dönemde sık kullanılan sosyal medya platformlarından facebook ve instagram üzerinden çekilişler yapıldığına tesadüfi de olsa denk gelmişsinizdir. Pekçok e-ticaret sitesi sahibi ya da tekil kullanıcı, sosyal medya hesapları üzerinden takipçi sayılarını artırarak satışlarını yükseltmek için çekilişler düzenliyorlar. Peki bu çekilişlerden maksimum verimi almak için neler yapmak gerekiyor ?

Çekilişlerinizin Başarıya Ulaşması İçin İpuçları

Aslında temel amaç, kendi veri tabanınızda aktif bulunan potansiyel müşteri sayınızı artırarak yeni ürün ve hizmetlerinizi onlara göstermek ve ürün tanıtımları ile sadık kitlenizi oluşturmak. Bu yüzden  öncelikli şart olarak hesabınızı /hesaplarınızı beğenmelerini istemeyi unutmayın. Aşağıda belirttiğimiz noktalara dikkat etmeniz halinde etkinliklerinizden istediğiniz etkileşimleri kısa sürede yakalayabilirsiniz.

Stratejinizi Belirleyin
Bu çekilişi beğeni ve yorum alarak keşfet kısmında üst sıralarda yer almak, takipçi kazanmak gibi amaçlardan hangisi için yaptığınızı belirleyerek buna göre bir  katılım / paylaşım yapısı oluşturmalısınız

Çekilişe Katılım Şartları Basit Olsun
Takipçilerinizi bir çok sayfayı ve gönderiyi beğenmek zorunda bırakmak hatasına düşmeyin. Çekilişinizi gören kişilerin büyük çoğunluğu muhtelemen bu kadar detay ile uğraşmak istemeyecektir. 

Duyuru İçin Doğru Görseli Kullanın
Çekiliş yaptığınız ürün için ilk bakışta anlaşılabilir, kolay algılanabilir bir imaj tercih edin.

Çekiliş Süresi Bir Kaç Gün ile Sınırlı Olsun
Çekilişi için tavsiye edilen zamanlama ortalama 3 gündür. 3 günden uzun olan çekilişler takipçilerinizin ilgisini çekmeyecektir.

Popüler Bir Ürününüzü Hediye Edin
Firmaların yapmış oldukları en büyük hataların başında satılmayan ürünlerini takipçilerine hediye etmek veya kupon kodları hediye etmektir. Bu tür ödüller genelde potansiyel katılımcıların ilgisini çekmemektedir. Gerçek başarı yakalanmak isteniyorsa en fazla satışı gerçekleştirilen ürünün hediye edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Sadık müşteri kitlenizi oluşturduktan sonra onlara promosyon ve kampanyalar düzenleyerek bu ilgili canlı tutmak için farklı çalışmalar düzenlemeniz gerekecek. E-ticaret paketlerimizde bulunan promosyon modülümüzü kullanarak farklı popüler promosyonları belirli dönemlerde  müşterilerinize sunarak hareketlenme sağlayabilirsiniz. 

Tüm e-ticaret paketlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.