Dropshipping Nedir? Amazon’da Dropshipping  Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda stoksuz e-Ticaret işinin nasıl yapıldığı ve Amazon da bu işlemin nasıl yapılabileceği üzerine bilgi veriyor olacağız.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, e-Ticaret siteleri ve Pazar yerleri üzerinden alınan siparişlerin stoksuz olarak satıldığı bir Ticaret modelidir. 

Dropshipping Yapmak için Neler Gerekir?

Dropshipping yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Belirli adımları izleyerek kolayca başlayabilirsiniz.

  • Stoksuz e-ticaret işi yapmak isteyen kişi ya da işletme öncelikle girişi yapmak istediği sektöre ait bir tedarikçi ile anlaşma yapar.
  • Sonrasında anlaşma yaptığı tedarik firmasından / firmalarından XML alır ve e-ticaret sitesine entegre eder. (Bu çalışma için bir e ticaret sitesi her durumda gereklidir)
  • Yeni müşterileriniz sizin web sitenizden ya da pazar yerlerinde bulunan mağazanızdan alışveriş yapar.

 

Amazonda Dropshipping Nasıl yapılır?

 Amazon üzerinde stoksuz satış yaparak kazanç elde etmeniz düsündüğünüz kadar zor değildir. Aşağıda belirtilen maddeleri okuyarak siz de bu işi yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Amazon üzerinde satıcı hesabı oluşturarak başlayın.

Amazon kayıt merkezine giderek oradan hemen bir satıcı hesabı oluşturuyoruz. Amazon kayıt merkezi alanı üzerinden kaydınızı hemen oluştırabilirsiniz.

Amazon üzerinde satacağımız ürünü belirliyoruz.

Talebi yüksek ama fiyatı düşük ürünleri araştırarak  kendimize bir yol haritası oluşturuyoruz. Araştırma sonucu bize satş oranı ve karlılık arasında ki ilişki hakkında bilgi veren bu ürünler , bize en çok kazandıracak ürünlerdir.

Kıyafet, elektronik ürün, oyuncak, kozmetik ürünler, bebek eşyaları genel olarak Amazon’da en çok satılan ürünlerdir. 

Ürünü bize temin edecek bir tedarikçi bulup anlaşma sağlıyoruz.

Aldığımız XML leri sitemize ve Amazon a aktarıyoruz ve listelenmesini sağlıyoruz. Tedarikçi seçimi Amazon dropshipping iş yönetiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir.

Ürünleri Amazon’da nasıl listeliyoruz?

Amazon Satıcı Merkezi hesabında ürün listelerini oluşturabiliyoruz. ‘Envanter’ bölümünde ‘Ürün Ekleme’ alanı bulunmaktadır. Orada ‘Yeni Gönderi Oluştur’u tıklayın. Burada gerekli bilgi alanlarını doldurun ve yayınla’yı tıklayın.

 

 

Bizimle İletişime Geçin

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.