e-Ticaret Evden Yapılır Mı? Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile beraber ofis ortamında yapılacak pek çok işlem evden gerçekleştirilebiliyor. e-Ticaret işlemlerinin evden gerçekleştirilmesi de bu işlemler arasında yer alır.

Evden e-Ticaret Yapmanın Avantajları

E ticaret işlemleri için illa ki ofis ortamına ihtiyaç yoktur. Evden de e-Ticaret işlemleri yürütülebilir.

Üstelik evden e-Ticaret işlemlerini yürütmenin bazı avantajları vardır. Bu avantajlar:

  • Kira ve ekipman giderlerini ortadan kaldırır.
  • Ürün gönderim maliyetlerinin gözle görülür biçimde azalmasını sağlar.
  • E ticaret alanına daha fazla vakit ayrılabilir.
  • Müşterilerle daha seri ve hızlı iletişim kurulabilir.

Evden e-Ticaret yapan kişiler vergi muafiyeti avantajından da yararlanma imkanı bulabiliyor.

Evden Nasıl e-Ticaret Yapılır?

e-Ticaret işlemlerinin evden yapılması pek çok kişiyi cezbediyor. Ancak bu alanda faaliyet yürütmek isteyen bireyler evden e ticaretin nasıl yapılacağını bilmelidir. 

Evden e-Ticaret yapacak bireyler ilk olarak satılacak ürünü bulmalıdır. Satılacak ürünü bulan bireyler daha sonra ürünün tedarikçisini araştırmalıdır. Tedarikçi de ayarlandıktan sonra şirket kurup güvenilir ödeme yöntemleri tercih edilmelidir.

Bu aşamadan sonra e-Ticaret sitesi açma ya da pazaryerinde mağaza açmaya karar vermek gerekiyor. En son aşamada ise kargo şirketiyle anlaşıp evden e-Ticaret işlemlerine başlanabiliyor.

Evden e-Ticaret Karlı Mı?

Evden e ticaret pek çok kişi tarafından sorgulanıyor. Bireyler evden e ticarete başlamanın karlı mı yoksa zararlı mı olduğunu öğrenmek istiyor. Evden e ticaret yapmanın karlı olup olmadığı tamamen kişiye ve izlenilen yola bağlıdır. Evden e ticaret yapacak bireyler kaliteden ödün vermeyip doğru adımları yürütürse yaptığı işlemlerden %40’a kadar kazanç elde edebiliyor.

Evden e-Ticaret Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden e ticaret yapacak bireyler birçok farklı detaya dikkat etmelidir. Bunlardan ilki iletişim seçeneğidir. Ev içerisinde müşterilerle görüşebilecek özel bir alan yer almalıdır. Bu sayede firma güven problemlerinin önüne geçmiş olur.

Evden e ticaret işlemlerine başlayacak bireyler ürünlerin gönderimine özen göstermelidir. 

Bize Ulaşın

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.