e-Ticaret Nedir? e-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Bilişim teknolojisinin hızla gelişmesi, internetin hayatımızın her anında kendini hissettirmesi tüketicilerin eğilimlerini de etkiliyor. Yeni dünya düzeni içinde milyarlarca tüketici birçok ihtiyacını internet üzerinden karşılıyor. Online alışverişin hızla yaygınlaşması, işletmecileri e-Ticarete yönelmelerini sağlıyor. Bu yazımızda e-ticaretle ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, kısaca elektronik alışveriş demektir. Tüketicilerin ihtiyaçlarını online olarak web sitelerinden karşılamaları olarak tarif edebiliriz. Tüketicilerin, her türlü bilgi, ürün ve hizmet alışverişi için interneti kullanmaları, özel ve tüzel kişilerin e-ticarette var olmaları zorunluluğunu doğuruyor. Fiziki mağazalarının yanı sıra internet üzerinden de faaliyetlerini yürütüyorlar.


E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-ticaret iş dünyasında sınırları ortadan kaldırıyor. Fiziki ortamda belirli oranda büyüme ve pazar payı oluşturma imkanı olan bir işletme, elektronik ortamda daha büyük pazarlara açılabilir, farklı yöntemlerle satış stratejisi oluşturabilir. E-ticaret sadece işletmelere değil tüketicilere de birçok avantajlar sunuyor.

E-Ticaretin İşletmeler Açısından Avantajları;

  • Günün her saati açık bir mağazaya sahip oluyorsunuz.
  • Mevcut müşterilerin yanı sıra potansiyel müşterilere de ulaşarak daha geniş bir alıcı kitlesine ulaşıyorsunuz.
  • Sonsuz pazarlama fırsatlarından yararlanıyorsunuz.
  • Hizmet, ürün ve mallarınızı daha çekici ve etkili şekilde sunabiliyorsunuz.
  • Düşük maliyet ve sermaye avantajına sahip oluyorsunuz.


E-TicaretinTüketiciler Açısından Avantajları;

  • Daha fazla ürünü tanıma, inceleme, karşılaştırma yapabiliyorsunuz.
  • Yerinizden kalkmadan hızlı ve kolay alışveriş yapabiliyorsunuz.
  • İndirim, kampanya, yeni model duyurularından haberdar olabiliyorsunuz.


E-Ticaret İşi Nasıl Yürütülür?

E ticaret kurmanız için; domain adı, sunucu, ödeme yöntemleri, güvenlik sertifikası gerekiyor. Satış politikanıza göre e-ticaret türünü, stoklu/stoksuz satış, pazar ve ürün araştırması yapıyorsunuz. Kurulum sürecini kısaltmak, birçok program ve işlem arasında kaybolmamak istiyorsanız tek bir paket programla faaliyetinizi yürütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Tüm süreçlerinizi kolayca yönetmek ve e-dönüşüm hizmetlerimiz için iletişim formumuzu doldurabilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca 444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.