e-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın 5 Yolu

E-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın 5 Yolu 

Bir işletme kurduğunuz zaman satışları artırmak için pek çok yöntem denersiniz. Bunlardan bir tanesi de başarılı firmaları örnek alarak, yapmak istediğiniz e-ticaret sitesi  kurma fikridir.

Fakat, e-ticaret sitesini aktif ettiğinizde öylece beklerseniz işler her zaman umduğunuz gibi gitmeyebilir. Yani satışları artırmak için farklı yollar denemeniz gerekir.

1- Doğru Bilgilendirme Yaparak Müşteri Kitlenize Ulaşın.

Öncelikle sektörünüz ile ilgili akılda kalıcı, kolay okunabilir ve etkileyici bir domain seçimi yaparak işe başlamalısınız. Markanızın e-ticaret sitenizde sattığınız ürünler ile uyumlu olması arama motorlarında daha kolay bulabilmenize yardımcı olur.

2- Instagram ve Facebook ile E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Arttırın.

Günümüzün en popüler sosya medya platformlarından instagram ve facebook, e-ticaret yapan firmalar arasında çok önemli bir mecradır. Instagram hesabınızı kullanarak satışlarınızı arttırmanın en iyi yolu, instagram hesabınızı büyütmek ve sizi takip eden bir hedef kitleye ulaşmaktır. Düzenli paylaşım yaparak ürünlerinizi tanıtın, Sizlerle benzer ürünleri satan firmaları takip ederek etkileşime geçen takipçilere ulaşın.

3- E-Ticaret SEO Çalışmalarına Ağırlık Verin.

Arama motoru optimizasyon çalışmaları ile ayda binlerce ücretsiz kişiye ulaşabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre satın alma kararlarının %90’ı bir Google aramasıyla başlıyor. Her hangi bir ürün almadan önce, o ürünle ilgili modellere ve fiyatlara Google üzerinden yaptığımız arama sonuçlarını değerlendirerek ulaşıyoruz. Arama sonuçlarında e-ticaret sitenizin ilk sayfada yer alıyor olması, sitenizi ayda binlerce ilgili potansiyel müşterinin ziyaret etmesini sağlayacaktır. 

4-Google Reklamlarını Kullanın.

Google çalışmaları site trafiğinizi artırmanın ve ürünlerinizi satmanın en bilinen yollarından biridir. Adwords, remarketing ve google görüntülü reklamları ile profesyonel bir şekilde reklamları kullanarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Düzgün yönetilen bir reklam bütçesi ile küçük miktarlarda harcama yaparak kazancınızı bir kaç katına çıkartabilirsiniz.

5- E-Mail Çalışmaları ile Müşterilerinize Kendinizi Hatırlatın.

Sadakati yüksek bir müşteri kitlesine ulaşmak ve tekrar satış yapmak çok günümüzde son derece önemlidir. Markanızı müşterilerinize belli aralıklarla tekrar hatırlatmalısınız.Markanızın algısını olumsuza düşürmeyecek belirli periyodlarda gönderilen doğru hedef kitlesi seçilmiş e-mail çalışmaları alım aşamasını ve sadakati doğrudan etkilemektedir.