E-Ticaret Sitenizdeki Ürünlerin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalı

Bu yazımızda sizlere çok da masraflı olmayan basit yöntemlerle bir kaç adımda ürün fotoğraflarını nasıl çekebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

E-Ticaret sitelerinde en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ürünlerinizin fotoğrafı. Daha çok tercih edilmeleri için ürün fotoğraflarınızın yüksek çözünürlükte ve kaliteli görünmesine dikkat etmelisiniz. Sonuçta müşterileriniz ürünü görerek dokunamıyor. O yüzden tanıtımları iyi olmalı.

Kaliteli Fotoğraflar İçin Gerekli Donanımlar

En büyük ihtiyacımız iyi çekim yapabilen bir kamera: Elinizde kaliteli çekim yapabilen bir fotoğraf makinesi varsa süper. Yoksa da çok üzülmeyin. Artık hepimizin kullandığı akıllı cep telefonları da pek çok kaliteli fotoğraf makinesi markası ile yarışabilecek kadar iyi fotoğraf cekiyor. Doğru ortam ve ışık ile elinizdeki cep telefonunuzla (kamera almanıza gerek kalmadan) işi çözebilirsiniz.

Tripod: Fotoğraf çekimini profesyonel bir fotoğraf makinası ya da cep telefonunuzla yapsanız bile sabitleme için tripod’a ihtiyacınız olacak. Titremeyi önleyeceği için fotoğraflarınızın kalitesi kesinlikle artacak.

Arka plan: Arka planınınızın sade olmasına dikkat edin. Karmaşık arka planlar çektiğiniz ürünü kötü gösterecektir. Bunun için renkli fon kartonları veya ofisinizin duvarını arka plan olarak kullanabilirsiniz. Genellikle seçilen beyaz arka plan size en iyi sonucu verecektir.

Işık: Fotoğraflarınız için kullabileceğiniz en doğru ve masrafsız ışık olan yöntem gün ışığıdır. Evinizin ya da ofisinizin en çok ışık alan yerinde fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Karanlık bir ortamda çekim yapıyorsanız ışık kaynağına ihtiyacınız olacak. Bunun için en az iki adet soft box kullanabilirsiniz.

Ürün Çadırı: Maliyeti düşük ürün çadırları kullanarak fotoğraflarınızı ürün çadırlarında da çekebilirsiniz. Fotoğrafını çekeceğiniz ürünün boyutuna göre ışığı ve arka plan fonları kendi içinde olan ürün çadırlarını satın alabilirsiniz.

Daha iyi fotoğraflar için;

  • Bol bol deneme yapın ve en iyi fotoğraf açısını bulmaya çalışın.
  • Fotoğraflarınıza çok fazla efekt eklemeyin.
  • Ürünün gerçek renginin göründüğüne dikkat edin.

Bize Ulaşın

Tüm e-ticaret paketlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz ya da LimonDesk üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.