e-Ticaret Sitenizi Kargo Entegrasyonları ile Güçlendirin

Bildiğiniz gibi, son dönemlerde e-Ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapma oranı bir hayli yükseldi. Böyle olunca da her gün onlarca / yüzlerce sipariş alan web sitelerinin artması bizlere normal gelmeye başladı.

Kargo Süreçlerini Takip İşini Yazılımınız Yapsın

e-Ticaret sitesi sahipleri müşterilerine daha yüksek memnuniyet sağlamak adına alınan ürünler için kargo durumu bilgilendirmesi yapıyorlar. Zira ürünü satın alan müşteriler "kargom nerede?" sorusunu sürekli alım yaptıkları firmalara yöneltiyorlar. Çok satış yapan bir firma değilseniz bu soruyu yanıtlamak zor olmayabilir. Fakat aynı soruya farklı müşteriler tarafında defalarca maruz kalmak biraz can sıkıcı olabilir. O yüzden kullandığınız e-ticaret programını çalıştığınız kargo şirketi ile entegre ederek müşterilerinizin kargolarından haberdar olmalarını sağlayabilir bu süreci başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Kargo Gönderim Süreci Nasıldır?
Kargo gönderim süreci işleyişi şu sekildedir. Satılan ürünler kargoya aktarılır ve barkodu okutulur. Teslim alınan ürünün bilgisi müşteriye iletilir ve bilgilendirme yapılır. 

e-Ticaret Programınız ve Çalıştığınız  Kargo Firmalarını Entegre Etmenizin Avantajları 

Toplu Kargo Sevkiyat Takibi Yapabilirsiniz.
Kargoya teslim ettiğiniz ürünlerinizin tamamı için eş zamanlı olarak durum takibini yapabileceksiniz.

Müşteriniz de Kargosunun Durumunu Sorgulayabilir.
Müşterileriniz siparişinin durumunu, hangi kargo şirketi ile gönderildiğini ve teslimat aşaması vb. bilgilerini müşteri paneli üzerinden takip edebilmektedir.

Kargo Entegrasyonları Çoklu Depo ile Çalışabilme Opsiyonu Sağlar.
Birden fazla deposu olan şirketlerde, kargo entegrasyonunda depo bilgisi verilebilmekte ve bir kargo şirketi ile birden fazla depoda entegre çalışabilmektedir.

Kargo İade ve Gönderimine Ait Ücret Bilgisini Görüntüleyebilirsiniz.
Müşterileriniz tarafından teslim alınmayan kargolar için işlemleri yapabilir, her bir kargo gönderimine ait ücreti kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Gönderim Adeti Görüntüleyerek Raporlama Yapabilirsiniz.
Aynı müşterinin birden fazla paketi var ise takibini yapabilirsiniz ve gönderim istenen kargo için raporlama yapabilirsiniz.

AKINSOFT e-Ticaret programımız şu an itibariyle en çok tercih edilen kargo şirketlerinden olan Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, MGN Kargo, UPS Kargo ve Horoz Lojistik entegrasyonları ile kullanılabilmektedir.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.