e-Ticaret Sitesi Kurmak | Nasıl e-Ticaret sitesi kurulur?

Bu yazımızda sizlere e-Ticaret sitesi kurmak isteyen yeni girişimciler için neler gerektiği konusuna açıklık getireceğiz. E-ticaret sitesi kurmak için hangi evraklar gerekiyor? e-Ticaret programı seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Neden Bir e-Ticaret Siteniz Olmalı?

E-ticaret sitelerinden satış yapma oranı her geçen gün yükseliyor. Hem neden yükselmesin ki? Oturduğumuz yerden zahmete girmeden ürünleri rahatça inceleyebiliyor çoğu yerden ücretsiz kargo seçenekleri ile beğendiğimiz ürünleri hiç uğraşmadan kapımıza getirtebiliyoruz. (Uzayan karantina süreleri sebebiyle evden çıkamıyoruz, ama alışveriş yapmaya devam ediyoruz.) Ayrıca bunun için gelişmiş bilgisayarlar da kullanmamız gerekmiyor. Tabletimiz ya da akıllı telefonumuz üzerinden ürünü aratarak yorulmadan inceleme yapabiliyor esnek taksit oranları ile satın alma işlemlerini tamamlayabiliyoruz.

Bu talep değişimi, krize direnmeye çalışan pek çok firma için yeni bir arayışa yol açıyor. İster yerel küçük bir işletmeyi ister uluslararası büyük bir markayı yönetiyor olun. Elinizdeki ürünleri internet üzerinden satışa çıkarmak zorundasınız. Gereken işlemleri bilmeyen / yeni başlayacak olan işletmeciler için atılması gereken adımlardan kısaca söz edelim.

e-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekiyor?

e-Ticaret sitesi işletebilmeniz için, şirket sahibi olmanız gerekir. Online ödeme sistemleri ve sanal poslar için bankalar/ ödeme aracı kuruluşlar ile anlaşma yapabilmeniz için şirket sahibi olmanız gerekiyor. Bu anlaşmaları yapabilmek için şirket olmak gerekir. Bu yasal bir zorunluluktur. Eğer şirketiniz yok ise bir kaç kolay adımda başvurularınızı tamamlayarak kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

 

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Şahıs Şirketi İçin Gerekli Evraklar

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgâh senedi(e-devlet üzerinden)
  • Noterden alınmış imza sirküleri
  • Muhasebecinize ya da Mali Müşavirinize vereceğiniz vekaletname ( ancak kendiniz yapacaksanız gerekmez )
  • İş yerinizin kiracı /mülkiyet sahibi iseniz sözleşme fotokopisi ya da tapu örneği

Bu evrakları toplayarak başvurunuzu bağlı olacağınız Vergi Dairesi Müdürlüğüne şahsen iletebilirsiniz. 

e-Ticaret Sitesi Kurulumu İçin Gerekenler

  • Şirket sahibi ve vergi mükellefi olmak
  • Sanal pos &  ödeme sistemi anlaşmaları
  • Profesyonel bir e-ticaret sistemi

 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.