e-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

e-Ticaret pazarı her geçen gün göz alıcı biçimde büyümeye devam ederken, e-ticaret siteleri potansiyel müşterilerine sundukları birbirinden cazip kampanyalarla popülaritelerini her geçen gün artırmaya devam ediyorlar. Eminiz ki sizler de gelişmeleri yakından takip ediyor ve bir an önce bu bir e-ticaret sitesi kurarak kazancınızı arttırmak istiyorsunuzdur. (Bu yazıyı okuduğunuza göre bir arayış içinde olduğunuzu ve "nasıl başlayabilirim?" sorusunu kendinize pek çok kez sorduğunuzu tahmin edebiliyoruz.)

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere sizlere doğru hizmet verebilecek yapıda olan, programı sürekli güncellenen, alternatif ödeme tiplerine uyumlu, seo çalışmalarını yürütebileceğiniz farklı cihazlarda bozulma yaşanmadan görüntülenebilen responsive özellikli bir program seçerek işe başlayabilirsiniz. 

Öncelikle Bir Şirket Kurarak İşe Başlamalısınız

Kanunlara uygun bir şirket sahibi olmadan işe başlamanız durumunda yasal sorunlarla uğraşır hedeflerinizi gereçekleştiremezsiniz. Bildiğiniz üzere satılan ürünler için fatura kesmeniz gerekiyor ve şirketiniz olmadan bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. İnternette biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olabilir çok kolay bir şekilde şahıs şirketi sahibi olabilirsiniz.

Firmanızı ve Profilinizi Yansıtan Bir Tasarım Tercih Etmelisiniz
Yapılan araştırmalar müşterinin bir online mağazada alışverişe karar vermesi için ilk birkaç saniyenin büyük önem taşıdığını gösteriyor. Alıcılar alşıveriş kararlarını olumlu/olumsuz hemen veriyorlar. Şu şekilde düşünebilirsiniz Tasarımı siz sevmediyseniz muhtemelen sitenizi ziyaret eden kullanıcılar da sevmeyeceklerdir.

Ürün Çeşitliliğine Önem Vermelisiniz
Tasarımı güzel, site ismi akılda kalıcı bir firma ürün çeşitliliğine de önem vererek müşterilerini cezbedebilir. İsteklerine ve aklındaki sorulara hızlı cevap bulan müşteri doğal olarak sizi tercih edecektir.

Taksitli Alışveriş Opsiyonu Tercih Edilmenizi Sağlar
Günümüzde müşterilerin pek çoğu taksitli alışverişi tercih ediyor. Kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kapıda ödeme vb. garanti olmayan yöntemler yerine birden fazla bankanın tek seferde siteye eklenebildiği sanal pos seçenekleri ile satış aşamasındaki bu adımı avantajlı bir şekilde çözebilirsiniz. Ayrıca sitenizi SSL sertifikaları ile destekleyebilir, müşterilerinize güvenli alışveriş keyfi yaşatabilirsiniz.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.