e-Ticaret Sitesi Ödeme Ekranında Neler Olmalıdır?

E-Ticaret Sitesi Ödeme Ekranında Neler Olmalıdır?

Hergün onlarca yeni e ticaret sitesi kuruluyor. İnsanlar satışlarını artırmak ve bulundukları lokasyondan bağımsız olarak satışlarını artırabilmek için tüm yolları deniyorlar. Daha farklı ürünler, sosyal medya reklamları, çeşitli promosyonlar ile her geçen gün pastadan pay alabilmek için sürekli çabalıyorlar.

Taksit Sayıları ve Ödeme Seçenekleri Bilgisi

Öncelikle sitenizde ödeme sayfanızdan kaynaklı bir eksik bulunmamasına, ödeme sayfanızın taksit seçeneklerini ve hangi ödemeleri kabul ettiğinize dair tüm detayları net bir şekilde verdiğine emin olmalısınız. Hatta işleri garantiye alarak müşterilerinizin aklındaki soru işaretlerini gidermek için ürün açıklama sayfalarına da bilgileri kaydederek işi sağlama alabilirsiniz. Böylece müşterileriniz tatsız süprizlerle karşılaşmamış olurlar.

SSL Sertifikası Kullanımı


SSL Sertifikası’na sahip bir e-ticaret sitesinde kullanıcı bilgileri güvenli bir şekilde saklanmakta ve 3. kişilerin erişimine karşı muhafaza edilmektedir. Bu sertifikaları ödeme sayfalarında gösterebilir, müşterileriniz tarafından güvenli alışveriş yapılabileceği algısını oluşturabilirsiniz. SSL sertifikasına sahip siteler ilgili belgeleri site alt bölümünde de gösterebilirler.

 

3D Güvenlik Sistemi Opsiyonu

İnternet üzerinden online alışveriş anında müşteri güvenliği sağlayan 3D Secure veya 3D Güvenlik, müşterilerin önemsediği konuların başında yer alır. Onay olmadan alışveriş yapılmasını önleyen 3D güvenlik, e-ticaret sitelerinde bulunması gereken önemli bir özelliktir. Müşterilerinize bu özelliği kullandırarak güvenle alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmeleri

Ödeme alanında ödeme anında müşterilerinize tüm şartları açıkça belirttiğiniz bir mesafeli satış sözleşmesi eklemelisiniz. Yasal olarak online olarak satış yapan tüm sitelerde mesafeli satış sözleşmesi bulunması gereklidir. İlgili sözleşmelerin olmadığı siteler müşterilerde güvensiz bir izlenim oluşturacak ve satış işleminin iptaline neden olabilecektir.

Kargo Firmaları ve Ücret Bilgilendirmeleri
Son olarak müşterilerinizi doğru bilgilendirebilmek adına onları çalıştığınız kargo firmasına yönlendirerek fiyat listesi yayınlayabilir, son dönemlerde müşterilerin tercih sebebini arttıran kargo dahil opsiyonu ile ürün fiyatlarınızı güncelleyebilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz ödeme ekranında farklı bir fiyat ile karşılaşmaz ve alışverişlerini güven içerisinde tamamlayabilirler.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı telefonumuz ya da LimonDesk üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.