e-Ticaret Yaparken  Blog Yazısı Yazmak Size Ne Fayda Sağlar?

Binlerce farklı alternatif ile karşılaşan potansiyel alıcılara, akıllarda kalıcı bir pazarlama yapmak için bir ürünü en az 7 kez göstermek gerektiğini biliyor muydunuz?

Blog Yazıları Yazmalı mıyım?

e-Ticaret firmalarının çoğu zaman anlam veremediği bir sorudur bu. Birkaç ürünün pazarlandığı firmalar için blog yazılarının faydası görülebilir. İlgili ürünleri tanıtarak seo’ya uygun makaleler yazarak işi tamamlayabilirsiniz. Ürün gamı yüksek e-ticaret firmaları bu durumdan fayda sağlayabilecekler mi? derseniz, dürüst  olmak gerekirse sitenize giriş yapan kullanıcıların çok büyük bir bölümü ilk aşamada sitenizden alış veriş yaparak ayrılmayacaklar. Fakat, sattığınız ürünlere zamanla ilgi duymaya başlayacaklar. Buna emin olabilirsiniz. e-Ticaret sitelerini blog yazılarıyla desteklemek sıralamalar ve satışlarla ölçülemeyecek kadar büyük faydalar barındırıyor. Çünkü Google ve diğer arama motorları bu bilgiler ile besleniyorlar. Satılan ürünler hakkında müşterileri bilgilendiren doğru bir blog stratejisi ile, marka bilinirliğinizi arttırabilir, kullanıcılarınız ile aranızda bir etkileşim başlatarak sadık bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.

İçerik Pazarlaması İçin Uygun Bir Blog Nasıl Hazırlanmalı?
Öncelikle ziyaretçilerinize içten bir dil ile yazılmış ürün hakkında doğru bilgiler veren yazıları kaleme almalı ve müşteri güveni kazanmalısınız.

Blog Yazısı Yazarken İstikrarlı Olmalısınız
Blog yazılarınızı iyi planlanmış bir devamlılıkla güncellenmeniz müşterilerinize işinizin başında olduğunuz ve onları önemsediğiniz mesajını verecektir. Müşterilerinize ihtiyaç duydukları konularda bilgi veren kaynaj yazılar yazarak onların sadakatini kazanabilirsiniz.

Blog Yazıları Satışı Arttırmak Yönünde Bir Motivasyon Oluşturur mu?

Elbette ki, bir blog yazısından insanlara alışverişlerini tamamlama noktasında motivasyon sağlamasını bekliyoruz. Blog içerisinde, potansiyel müşterileri satışı tamamlamaya yönlendirecek resimler kullanmak çözüm yollarından birisi. Bir diğeri ise müşteriyi takip etmek. Sizden alış veriş yapan kullanıcıları ödüllendirerek reklam barındırmayan kutlama ve paylaşımlar yaparak kitlenizi geliştirmeniz mümkün.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.