e-Ticaretin Satıcı Firma ve Müşterilere Sağladığı Faydalar

E-Ticaretin Satıcı Firma ve Müşterilere Sağladığı Faydalar Nelerdir ?

E ticaret siteleri üzerinde yer almaya başladığınızda hiç kapanmayan 7/24 açık aktif bir iş yerine sahip olursunuz. Sanal mağazanız maliyetlerinizi azaltarak karlılığınıza olumlu katkı sağlar. E-ticaret siteleri pek çok ürünü zahmetsizce sergileyerek müşterilerinizin ilgisini çekmenize yardımcı olur. Böylece doğru görsel ve açıklamalar ile ekstra zaman harcamadan ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Düşünsenize, sabit bir alanda kalmadan 24 saat boyunca sipariş alabilecek ve satış yapabileceksiniz.

Stoklarınızı e-ticaret ve muhasebe programı entegrasyonları ile  takip altında olduğu için kaç adet ürün kaldığını ve satış fiyatlarını ve maliyetlerini görebilirsiniz. Olumsuz durumlar ile karşılaşmaz ve memnuniyeti üst seviyede tutabilirsiniz. E-ticaret siteleri ve sanal pazar yerleri  ürünleriniz hakkında bilgileri detaylı olarak sunabileceğiniz bir platformdur. Ürünlerinizi kendi siteniz veya sanal pazarlar üzerinden satarak hem daha fazla kişiye ulaşabilir, hem de ekstra çaba sarfetmeden ulaşılabilirliğinizi arttırabilirsiniz. Sadece faaliyette olduğunuz bölgede değil tüm dünyada yeni müşteri bulma imkanına kavuşursunuz. İşletmenizin ulaşılabilirliği kolaylaşır.

E-Ticaret Dünyasında Tercih Edilen Ticaret Türleri Nelerdir?

Günümüzde e-ticaret sistemlerini B2B , B2C ve C2C olarak 3 ana gruba ayırabiliriz.

B2B Nedir ? Firmalar arası yapılan e-ticaret sistemine denir. Alıcı ve satıcı firmaların e-ticaret sistemleri üzerinden alışverişlerini tamamladıkları bir yapı üzerinde kurulur. Bu ticaret şeklinde satıcı ve müşteriler firmalardır.B2B ülkemizde de en sık kullanılan e-ticaret modelleri arasındadır. Bir firmanın kendi bünyesinde veya farklı firmaların birbiri arasında yaptığı e ticareti ifade eder.

B2C Nedir? Firmalar ile müşterileri buluşturan e-ticaret sistemine denir. E-ticaret sistemlerinde en çok tercih edilen yapıdır. "İşletmeden Tüketiciye" anlamına gelen bir e ticaret modelidir. B2C’de tüketiciler şahıs veya perakendeci bir satış kanalı olabilirler. Genel olarak müşteriler şirket olduğunda "B2B", şahıs olduğunda ise "B2C" terimi kullanılır.

C2C Nedir? Müşterilerin birbirleri ile alışveriş yapmalarına imkan sunan sistemdir.
Tüketiciler arasında yapılan online alış-verişi ifade eder. Bu e-ticaret modelinde tüketiciler online web sitesinde biraraya gelerek ürün ve hizmetlerini sergilerler. 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.