e-Ticarette Akıllı Bildirim İle Ödeme Onayı Nedir?

Ödemelerin güvenli yapılabilmesi için e-ticarette akıllı bildirim sistemleri kullanılır. E-ticaret sitelerinde ürün ödeme işlemleri yapılırken, 3D secure ve SSL sertifikası gibi uygulamalar kullanılır.

Ödeme işlem adımlarını uygulayan kullanıcılar, akıllı bildirim ile işlem adımlarını ve yapılacak işlemleri kontrol ederek ödeme onayı verebiliyor. Akıllı bildirim ile ödeme onayı, işlemlerin gözden geçirilmesini ve gerçek kullanıcı tarafından yapılmasını sağlayan işlem türüdür.

E-Ticarette Ödeme İşlemleri

E-ticarette akıllı bildirim sistemleri, işlemlerin her zaman daha güveni olmasını sağlar. Online alışveriş olarak tanımlanan e-ticaret sitelerinde ödeme işlemleri iki farklı yöntemlerle yapılıyor.

  • Nakit ödemeleri,
  • Kredi ya da banka kartı ödemeleri,

Nakit ödemeler, havale ya da eft yoluyla yapılabiliyor. Kredi kartı ödemelerinde, işlem onay kodu istenebiliyor ve 3D güvenli ödeme adımlarını kullananlar, sorunsuz işlem yapabiliyor.

E-Ticarette Güvenli Ödeme

E-ticaret sitelerini tercih eden ve bu sitelerde satışa sunulan ürünleri sipariş verenler, ödemelerini güvenli yöntemlerle yapabiliyor. En çok kullanılan ödeme yöntemi kredi kartı ile yapılıyor. Alıcılar, kredi kartları limitlerine göre ürün seçimini yapabiliyor. E-ticaret sitesi ya da satıcının kredi kartı ödemeleri için sağlamış olduğu taksitli ödeme seçeneklerinden de faydalanılıyor.

E-Ticaret Siteleri Güvenilir Mi?

E-ticaret siteleri, yasal şartları yerine getirerek tüm müşterilerine yasal güvenceler sunarak ürün satışları yapıyor. Son yıllarda, e-ticaret siteleri üzerinden ihtiyaç duyulan ürünlere daha hızlı ulaşılabiliyor ve daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Güvenilir hizmet sunan e-ticaret sitelerinde, ödeme güvenliği için 3D secure sistemi alıcılara tercih olarak sunuluyor.

E-Ticarette Ödeme Onayı

E-ticarette akıllı bildirim ile ödeme onayının hemen verilmesi sağlanıyor. Online satın alma işlem adımlarını takip edenler, ödeme işlemleri sırasında, kredi ya da banka kartı bilgilerini yazarak öde butonuna tıkladığında, akıllı bildirim ile işlemi onaylayıp onaylamadığı soruluyor. Ödeme onayı verildiği anda işlemler tamamlanıyor ve sipariş işleme alınıyor.

E-Ticaret Sitelerinde Ödeme İşlem Adımları

E-ticaret sitelerinin kategori bölümlerinden ürün seçimi yapmak isteyenler, sepete ekledikleri ürünleri güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak satın alabiliyor.

  • Ödeme yöntemi seçimi,
  • Kart numarasının yazılması,
  • Kart son kullanma tarihinin yazılması,
  • Kart cv numarasının yazılması,
  • Gönderilen onay kodunun yazılması,

Bu işlem adımları, alıcının her aşamada bilgilerini kontrol etmesini ve güvenli işlemlerin yapılmasını sağlar.

Bize Ulaşın
İletişim formu aracılığıyla ve 444 40 80 numaralı iletişim numaramız üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.