E-Ticarette En Sık Kullanılan Kampanya Modelleri

Kampanya ve sezon sonu indirimleri artık günümüzün olmazsa olmazlarından. Bu dönemde nereye başınızı çevirseniz büyük indirimlerle karşılaşıyorsunuz. 

E-Ticarette En Sık Kullanılan Kampanya Modelleri Nelerdir?

E-Ticarette sık sık tekrarlanan promosyonların iki güzelliği var. Birincisi, sizin stokları eriterek yeni döneme hazırlanmanızı sağlaması. İkincisi tüketicilerin istedikleri ürünlere çok daha uygun fiyatlarla sahip olmasına yardımcı olması.

İşletme sahipleri olarak hoşlansanız da hoşlanmasanız da trendlere uymak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü rakipleriniz satış için hiç bir fırsatı kaçırmıyorlar. Bu sebeple satışları artırmak için indirimler de farklı alternatifler ile müşterilere sunuluyor.

Tabiki işletmenizde satışları artırmak için kampanya, indirim ve promosyonlarınızı oluştururken öncelikle hedeflerinize odaklanmalı ve neden kampanya çalışması yapmak istediğinize karar vermeliniz. Hangi sebeple bu çalışmayı yapacaksınız?

Stokları Eritmek İçin 

Akla ilk gelen 3 al 2 öde vb . kampanyalar ile hem stoklarınızı eritebilir hem işletmenize gelir sağlayabilirsiniz.

Mevcut Müşterilerin Sadakatini Artırmak Amacıyla

Müşterilerinize özel kampanyalar tanımlayarak önceden bilgilendirme, hediye kuponu, belirli tutara ücretsiz kargo vb. alternatifler ile müşterileriniz sizi tercih etmeye devam edecektir.

Sezon Sonu / Mevsim İndirimleri Sebebiyle

Elinizde kalan ürünleri nakite çevirmek için müşterilere bir avantaj sunmanız gerekiyor ise bu çalışmalar ile ihtiyaç duyulan yeni ürünler için gerekli nakit akışını sağlayabilirsiniz.

Yeni Müşteri Kazanmak İçin

Sosyal mecralarda (facebook, instagram, google vb.) duyuru yaparak potansiyel müşterilerinize tanıtım yaparak dikkatlerini çekebilirsiniz.

Satışları Artırmak İçin

Fiyatlarınızda indirime giderseniz bu durum şüphesiz ki satış miktarınızı artırır. İndirim yapmak ayrıca yeni müşteriler elde etmeye yarayabilir.

Bu süreci yönetirken maliyetlerinizi gözden geçirmeyi unutmamalısınız. Bu işlemler için düzenli bir sisteme sahip olmanız gerekir. Ürünleri alış /satış fiyatlarınız neler? Stokta ürünlerinizin duruş süreleri ne? Sattığınız ürünlerin hangileri daha çok tercih ediliyor?  Tüm bu çalışma süresince bu bilgilere göre hareket etmelisiniz. 


Bize Ulaşın 

444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden, ya da LimonDesk (canlı destek) üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilir, tarafınıza özel oluşturulacak ücretsiz demo panelimizi 15 gün boyunca deneyebilirsiniz.