E-Ticarette KOSGEB Desteği Var Mı? Nasıl Alınır?

 E ticarete atılmak isteyen bireyleri masraflar korkutabiliyor. Ancak e-ticarette KOSGEB desteği sayesinde e ticaret işletmesi kuracak bireyler faizsiz olarak kredi kullanma avantajına ulaşabiliyor.

E Ticaret KOSGEB Desteği Nedir?

Devlet destekli olan KOSGEB yeni yatırımcılar başta olmak üzere birçok farklı alandaki kişileri etkileyen esnek ödeme koşullarına sahip destek planıdır. Söz konusu destek kuruluş desteği, istihdam desteği ve kredi desteği gibi birçok farklı alanda kullanılabiliyor.

E ticaret KOSGEB desteğinin hibe programlarından yararlanan bireyler geri ödeme yapmaz. Bunun yanında kredi programlarından yararlanan e ticaret firmaları bankalara göre çok düşük ödemeler yapar. Bu sayede kişiler e ticaret firmalarını daha kolay geliştirme imkanı bulur.

KOSGEB E Ticaret Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB desteği e ticaret alanında severek kullanılabiliyor, şirketinizin kuruluş veya geliştirme aşamasında ihtiyaç duyulan sermayenin bulunması iş fikrinizin gelişmesinde faydalı olacaktır. Bu desteğin kullanım alanı geniş, şartları uygun olduğu için pek çok kişi yararlanabiliyor.

KOSGEB e ticaret desteğinden şu grup faydalanabilir:

  • Yeni bir iş kurmak isteyen bireyler
  • Yeni istihdam alanı yaratmak isteyenler
  • İnovasyon ve yazılım alanında yeni bir projeye imza atmak isteyenler
  • Mevcut e ticaret desteğini geliştirmek isteyen kişiler

E ticaret desteği gerekli şartları sağlayan kişilere koşulsuz olarak sunuluyor.

E Ticaret KOSGEB Desteğinin Avantajları Nelerdir?

E ticaretin en önemli desteklerinden olan KOSGEB özel avantajlar barındırıyor. KOSGEB kullanan firmalar kuruluş, büyüme gibi süreçlerde yaşayabileceği finansal krizi ortadan kaldırabiliyor. Bunun yanında firmalar KOSGEB bünyesinden kredi alarak borcunu daha kolay ödeme imkanı buluyor.

KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB desteği almak isteyen bireyler ilk olarak KOSGEB resmi internet sitesini görüntülemelidir. İnternet sitesini görüntüleyen bireyler e hizmetler bölümüne gidip KOSGEB’e kaydolmalıdır. Belirtilen ekrana gidip kaydolma aşamasını tamamlayan bireyler genel girişimci eğitimi ve ileri girişimci eğitimi olmak üzere iki farklı eğitimle karşılaşır. Belirlenen eğitimi tamamlamayan bireylere KOSGEB desteği verilmediği için bu eğitimleri başarıyla tamamlamak gerekiyor.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.