e-Ticarette Satış Artırabilecek Promosyon Çalışmaları

İnternette hizmet veya satış yapan firmalar açısından promosyonlar son derece önemlidir. Yeni müşterilerin ilgisini çekmek ve yeni kullanıcılara ulaşmak açısından bu promosyonlar oldukça yararlıdır. E-ticaret yaparken sizlere kazanç sağlayabilecek promosyon çalışmalarına özen göstermelisiniz. Bu çalışmalar kısa sürede ve uzun vadeli olarak yararlanabileceğiniz pazarlama yöntemleridir. Bu süre zarfında sizleri rakiplerinizden ayıracak ve kazanç sağlayacak birçok promosyon çalışması vardır.

İlk Sipariş İndirimi

E-ticarette birçok rakibiniz olacaktır. Rakipleriniz arasından sıyrılıp en çok tercih edilen marka olmak istiyorsanız promosyon çalışmalarına önem vermelisiniz. Örneğin sitenizden ilk kez alışveriş yapacak olan kullanıcıya yönelik ilk sipariş indirimi sunabilirsiniz. E-ticaret sitemizden ilk defa alışveriş yapacaklara belirli oranlarda indirim tanımlayabilirsiniz. Böylece bu indirimi gören ziyaretçiler müşteriniz haline dönüşecektir.

Ön Satış İndirimleri

Talep oluşturmak için promosyon ürünleri kullanabilirsiniz. Ön satış kampanyaları düzenleyip ürünü olan ilgiyi maksimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Satacağınız bu promosyon ürünler için de indirim uygulayabilirsiniz. Ön satışta indirim yapmak müşteride aciliyet hissi uyandırır. Müşteriler bu ürünlere karşı hızla eyleme geçip sipariş oluşturma isteği duyabilirler.

Çoklu Satışlara Özel İndirimler

Elinizde stok fazlası ürünler varsa bunları kazanç sağlayacağınız promosyon çalışmalarına dahil edebilirsiniz. 2 alana 1 bedava gibi çoklu satışlara yönelik indirimler müşterilerin ilgisini çekecektir. Özellikle bir an önce tüketilmesini istediğiniz ürünler için bu promosyon çalışmasını yaparak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

Zaman Sınırı Olan Promosyonlar

Zaman sınırlaması her zaman ürün tanıtımlarında etkili olmuştur. E-ticaret sayfanızda geri sayım sayacı koyarak müşterilerde ürünün biteceği kaygısı oluşturabilirsiniz. Böylece ürünü almayı erteleyen müşterileri de alışveriş yapmaya teşvik etmiş olursunuz.

Özel Gün İndirimleri

Özel günler ve resmi tatillerde promosyonların önemi daha da artar. Çünkü bugünlerde alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar e-ticaret sitelerinin indirim kampanyalarını tek tek inceler.

Promosyon yapabileceğiniz özel günler şu şekilde sıralanabilir:

  • Sevgililer günü
  • Babalar günü
  • Anneler günü
  • Yılbaşı
  • Doğum günü
  • Evlilik yıldönümü

 

Bize Ulaşın

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.