e-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Nedir?

e-Ticaret vasıtasıyla yapılan alışverişler gün geçtikçe çok daha büyük bir gelişme gösteriyor. İnsanlar hayatının hemen her alanında e-ticareti kullanıyorlar. Bu nedenle çok sayıda firma veya kişi, şahsına ya da şirketine ait e-Ticaret sitesi kullanıyor. Fakat ne yazık ki açılan her e-ticaret sitesi istenilen satış oranına ulaşamayabiliyor. Bu durumda kişiler, kurdukları e-Ticaret sitesinin daha fazla satış yapabilmesi için farklı yollar denemeye başlıyor.

E-Ticarette Satışları Artırmak İçin Ne Yapmalı?

E-ticarette satışları arttırmak için şu adımları deneyebilirsiniz:

  • Landingle müşteri çekmeye çalışın.
  • Süreli indirimler uygulayın.
  • Kampanyaları ve indirimleri şartlandırın.
  • Kargo seçeneklerinizi genişletin.
  • Sosyal medyanın gücünü kullanın.

Bunları yaptığınız zaman e-ticaretteki satışları arttırmanız daha kolay olacaktır.

Sosyal Medyada E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Eğer sosyal medyayı kullanarak e-ticaret satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi web sitesi kurmaktır. Kuracağınız web sitesinin adının markanızın adıyla aynı olması çok önemlidir. Daha sonra kurmuş olduğunuz bu web sitesi üzerinden müşterilerinize iletişime geçin.

Ürünleriniz hakkında bloglar paylaşın. Aynı zamanda ürün indirimlerinizi de yine bu web sitesi üzerinden müşterilerinize aktarın, ardından bu web sitesi ile bağlantılı olarak kullanmış olduğunuz diğer sosyal medya alanlarında ürünlerinizi paylaşın, ürünleri etiket yapmayı kesinlikle unutmayın. Sosyal medyada tüketicilerle iletişim kurmak da onları daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

 

Sosyal Medya Olmadan E-Ticaret Yapabilir Miyim?

Sosyal medya olmadan e-ticaret yapılabilmesi mümkündür. Fakat günümüz şartları göz önüne alındığında ve birçok insanın sosyal medyayı yakından takip etmesinden dolayı sosyal medya olmadan e-ticaret yapılması pek tavsiye edilmez.

E-Ticaret İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalıyım?

E-ticaret yaparken sosyal medyayı özellikle de ürün tanıtımlarınızı yapmak için kullanmalısınız.

Sosyal medya, ürün testi için mükemmel bir alandır, sosyal medyayı ürün lansmanlarınızı ve pazar araştırmalarınızı segmentlere ayırmak için de kullanabilirsiniz. E-ticarette sosyal medyayı kullanmak bir zorunluluktur, ancak düşünmeden plansız yönetilen bir sosyal medya markanız için olumsuz sonuçlar doğurabilir. 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.