E-Ticarette Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Ne tür bir ürün için satış yürütürseniz, pazar izleme ve marka bilinirliği oluşturma sizin için bir zorunluluk olmalıdır. Sanal mağaza, çeşitli platformlar, reklam portalları ve hatta forumlar veya sosyal medyalar aracılığıyla e-ticarette iş yapabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

E Ticarette Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

E ticaret sitelerinin nitelikli olması için birçok farklı detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken detaylardan ilki ürün hakkında yeterli bilgilendirme sahibi olmaktır. 

E ticaret işletmelerinin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise ödeme detaylarını netleştirmektir. Ödeme detaylarını netleştirmeyen işletmeler güvenilir olarak kabul edilemez. 

E Ticarette Yapılan Hatalar

E ticaret alanında hizmet veren işletme sayısı çok hızlı bir şekilde arttı. Ancak bu alanda hizmet sunan işletmelerin büyük bir çoğunluğu yaptığı hatalar yüzünden silinmek zorunda kalıyor. 

  • güncel olmayan bilgi
  • satın alma süreçlerinin uzun olması
  • geç teslimat süreleri
  • müşteri desteği eksikliği


Bu bağlamda e ticarette yapılan hataların genel başlıklarda toplarsak:

  • Marka imajına önem vermemek
  • Uzak hedef yerine yakın hedeflere odaklanmak
  • E ticaret sürecini yönetecek yeterliliğe sahip olmamak

E ticaret alanında hizmet veren firmalar belli bir alan yerine birçok farklı alana hizmet vermeye çalıştığı için istediği satış rakamına ulaşamıyor.

E Ticaret Site Tasarımında Yapılan Hatalar

E ticaret alanında hizmet veren işletmeler daha fazla müşteriye ulaşabilmek için internet sitesi kuruyor. Kurulan internet sitelerinde bazı hatalar yapılıyor. Yapılan hatalardan ilki arama butonunun koyulmamasıdır.

İnternet sitesinde arama butonu bulundurmayan sitelerin trafiği daha az oluyor. 

E Ticareti Olumsuz Olarak Etkileyen Etmenler

E ticaret alanında bulunan firmalar birçok farklı detaydan olumsuz olarak etkilenebiliyor. Olumsuz olarak etkilenilen durumlardan birisi teknolojiye hakim olmamaktır. 

E ticaret alanındaki firmaları olumsuz etkileyen etmenlerden bir tanesi de tedarik sürecinde yaşanan olumsuzluklardır. Tedarik süreci başarılı şekilde yürütülmezse gecikmeler yaşanır. Yaşanan gecikmeler ise müşterilerin güvenini sarsar.

Bize Ulaşın

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.