Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager, Facebook işletme hesabı oluşturulmasına, yönetilmesine, reklamların verilmesine ve işletmenizin doğrulanmasına olanak sağlayan bir yönetim portalıdır. Business Manager ile Facebook üzerindeki tüm pazarlama araçlarını tek bir yerden yönetebilme imkanı elde edersiniz.

Facebook Business Manager Ne İşe Yarar?
Platform, aynı reklam hesabının birden fazla oturumda açılmasına ve yönetilmesine olanak sağlar. Böylece bir reklam hesabına ait panele birden fazla kişi erişim sağlayarak, hesapları yönetebilir. Facebook Business Manager, reklam verenlerin Facebook pazarlama faaliyetlerini işletme içinde ve harici ortaklarla entegre etmelerine yardımcı olur.

  • İşletmenizin bir pazarlama ekibi varsa: Facebook veya Instagram işletme varlığınızı pazarlamak veya yönetmek için birden fazla çalışanınız varsa.
  • Yönettiğiniz varlıklar varsa: Facebook Sayfaları, reklam hesapları veya uygulamalar gibi çok sayıda Facebook veya Instagram varlığını yönetiyorsanız.
  • Bir tedarikçi kullanıyorsanız: Sayfalarınızı veya reklamlarınızı oluşturma, yayınlama ya da yönetme konusunda yardım almak için bir tedarikçiyle çalışıyor ancak tüm varlıklarınızın işletmenize ait olmaya devam etmesini istiyorsanız.
  • Erişim ve izinler üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsanız: İşletme faaliyetlerinize yardımcı olan kişilere sahiplik vermeden, varlıklarınız üzerinde tüm yetkilere sahip olmak istiyorsanız.
  • İşletmenizi büyütmek istiyorsanız: Diğer Sayfalara, reklam hesaplarına ve uygulamalara erişim istemek veya sahip olduğunuz erişimi diğer ajanslarla paylaşmak istiyorsanız. Business manager kullanmak sizin için son derece faydalı olacaktır. 

Business Manager’ı Kimler Kullanabilir?
Çeşitli büyüklüklerdeki işletmeler, işletme varlıklarını ve bilgilerini tek bir yerden organize etmek için Business Manager’ı kullanıyor. Facebook varlıklarınızı kontrol etmek ve doğru kişilerin doğru erişime sahip olduğundan emin olmak için Business Manager’ı kullanabilirsiniz. Business Manager’a aktarmadan önce sayfalarınıza erişimi olan kişiler, bu erişime sahip olmaya devam eder. Hiçbir reklamınız kesintiye uğramaz.

Business Manager Nasıl Oluşturulur?
business.facebook.com/overview adresine gidin.
Hesap Oluştur’a tıklayın.
İşletmeniz için bir ad girip adınızı ve iş e-posta adresinizi girdikten sonra İleri’ye tıklayın.
İşletmenizin bilgilerini girin ve Gönder’e tıklayın. İşte bu kadar.

 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.