Google Alışveriş Özelliği Nedir? Google Merchant Özelliği

İnsanların çoğu alışveriş ihtiyacını internet üzerinden karşılıyor. Alışveriş hizmeti veren şirketler, bazı hizmetler sayesinde üst seviyelere çıkabiliyor.

Google Alışveriş Özelliğinin İçeriği

Google üzerinden yapılan alışverişlerin sayısı artıyor. Bu alışverişlerin çoğu reklamlar sayesinde gerçekleşiyor. Google Merchant sayesinde Google, Youtube gibi platformlarda alışveriş reklamları oluşturulabilir. Bu sayede firmalar, satış rakamlarını çok daha yukarılara çıkarabiliyor

Google Merchant’ın Avantajları

Kurumsal ve profesyonel olan alışveriş firmalarının çoğu Google Merchant kullanıyor. Çünkü bu hizmet sayesinde rakip firmaların önüne geçilebiliyor.

Google Merchant sayesinde ürün verileri çok daha düzenli bir şekilde görülebiliyor. Google Merchant’ın avantajlarından bazıları:

  • Ürünler birçok kişiye ulaştırılabilir.
  • Firmanın popülerliği artar.
  • E ticaretin daha profesyonel gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Google Merchant kullanan şirketler kullanmayanlara göre daha avantajlı olarak görülür.

Google Merchant Nasıl Kullanılır?

Google Merchant kullanmak için birtakım işlemleri tamamlamak gerekir. İlk olarak bu link üzerinden Google Merchant hesabı oluşturulmalıdır. Google Merchant hesabı oluşturulduktan sonra Merchant hesabında yer alan başlayın butonuna tıklanmalıdır. Bu aşamada firma sahiplerinin form doldurması gerekiyor. Form üzerine firma ile ilgili bilgilerin yazılması gerekir.

Firma ile ilgili bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra sisteme ürün ekleniyor. Eklenen ürünler en son aşamada optimize ediliyor. Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra kolay bir şekilde Google Merchant kullanılabilir.

Google Merchant Ücretli mi?

Google Merchant sistemine üye olmak için herhangi bir ücret ödenmez. Sistem, kayıt esnasında ücret talep etmez. Ancak firmaların kullanıcı etkileşimi alabilmek için ücret ödemesi gerekir. Bu ücret iki farklı hizmet için ödenebilir. Tıklama başına ya da etkileşim başına maliyet için ücret ödenir.

Ödenecek olan tutar, reklam bedelidir. Reklam bedeli kredi kartı ile ödenebilir.

Google Merchant ile Satış Nasıl Yapılır?

Google Merchant sayesinde aranan ürün basit bir şekilde bulunabilir. Aranan ürünün kolay bir şekilde bulunması ile alışveriş daha kolay hale gelir. Kullanıcılar aradığı ürünü bulmakta zorlanmadığı için hemen almak ister. Bu sayede firmaların gelirleri artar.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı irtibat telefonlarımızdan yada iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.