Google Arama Reklamları ve Remarketing Reklamları

Google Reklamları gelişen teknoloji çağında sunulan ürün ya da hizmeti hedef kitleye ulaştırabilmek için oldukça önemlidir. Google ads ile tıklama başına ödeme ve ya gösterim başına ücretlendirme seçenekleri ile  hizmet  satın alabilir, e ticaret siteniz üzerindeki ürünleri arama sonuçlarında görünür hale getirebilirsiniz.

Google Reklamları (Ads) Nedir?

Son zamanların en çok popüler konularından birisi de Google reklamlarıdır. Kişi, firma ya da markaların dijital platformlarda ünlenmesini sağlayan hizmete Google reklamları adı verilir. Bu hizmet sayesinde markalar hedef kitlelere daha kolay şekilde ulaşabiliyor.

Hedef kitleye ulaşabilen markaların kazancı daha da artar. Markalar belirlediği reklamları istediği ülke veya bölgede rahatlıkla kullanabiliyor.

Google Reklamları Vermek İçin Neler Yapılır?

Google reklamlarını vermek isteyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerin bir veya birkaçında oluşabilecek hata sürece zarar verebilir. Google reklamları vermek için yapılması gerekenler:

  • Google Ads hesabı oluşturup anahtar kelime seçimi yapmak
  • Kampanya ayarları ve reklam metninin hazırlanması
  • Reklam uzantılarının tamamlanıp dönüşüm kodlarının yerleştirilmesi
  • Faturalandırma ayarlarının yapılandırılması

Google reklamları vermek için profesyonel bir kişiden de yardım alınabilir.

Google Remarketing Nedir?

Yeniden pazarlama sistemi olarak da bilinen Remarketing, markalar tarafından tercih edilen hizmetlerin başında gelir.

Sanal ortamda daha önceden ziyaret edilmiş olan bir web sayfasında görülen reklamın siteden ayrıldıktan sonra tekrar görülmesi mantığına dayanır. Bu sayede tüketicilerin bilinçaltına alışveriş yapma ihtiyacı yerleştirilebilir. Bu mantığa sahip olan kişiler ise markaları tercih eder.

 

Google Remarketing Nasıl Yapılır?

Google Remarketing hizmetinden yararlanmak oldukça kolaydır. Marka veya kişilerin bu hizmetten yararlanabilmesi için yapması gereken ilk işlem Google Ads hesabı açmaktır. Ads hesabı olmadan remarketing hizmeti alınamaz. Ads hesabı açıldıktan sonra oturum açıp kampanyalar kısmına tıklanmalıdır. Kampanyalar aşamasında birtakım veriler doldurulur.

Bu işlemler doğru bir şekilde yapılırsa kişilerin karşısına 2 seçenek çıkar. Bunlar: Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları ve Arama Ağı Kampanyaları’dır. 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı irtibat telefonlarımızdan yada iletişim formumuzu doldurarak bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.