Google Merchant Kullanımı Hakkında

e-Ticaret sitesi yöneten şirketler için hazırladığımız bu yazımızda Google Merchant nedir? satışlara olumlu katkı için google merchant neden önemlidir? Google merchant hesabı nasıl açılır? Konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Google Merchant Nedir?

Google Merchant Center, mağaza ve ürün bilgilerinizi Google’a tanıtarak alışveriş yapan kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olur.Bu sayede müşteriler, sattığınız ürünler için Google platformlarında arama yaptığında mağazalarınız ve ürünlerinizle ilgili tüm bilgileri görebilir.

Satışlara Olumlu Katkı için Google Merchant Neden Önemlidir?

Pek çok kullanıcı gibi bizler de almak istediğimiz ürünleri öncelikle google üzerinden aratıyoruz. Listelenen site bize güvenli geliyor ise, ürünün fiyatı bütçemize uygun ise, teslim seçeneklerini de beğenirsek satın alma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Burada dikkat edilmesi gereken, bu aşamada hiç bir site ismi girmediğimiz, ürünü listelemek için google’a ürün ismi yazdığımız gerçeği. Yani e ticaret sitemize kullanıcı çekmek için ne yaparsak yapalım. ilk tercih hep google oluyor.

Merchant Center hesabınızı oluşturun. Mağaza ve ürün bilgilerinizi Google’da alışveriş yapan kullanıcılara ulaştırın. Peki Nasıl?

1. Öncelikle bu adres üzerinden  hesabınızı oluşturun.
Hesabınız açıldıktan sonra işletme ve iletişim bilgileri gibi önemli ayrıntıları doğrulayın.

2. Ürünlerinizi yükleyin.
Ürün bilgilerinizi feed aracılığıyla gönderecek şekilde hazırlayabilir ya da desteklenen bir e-ticaret platformu üzerinden verilerinizi otomatik olarak senkronize edebilirsiniz.

3. Ürünlerinizi Google’da sergileyin.
Google platformları, Alışveriş reklamları, yerel envanter reklamları vb. programlara ürün verilerinizi ekleyerek ürünlerinizi Google’da alışveriş yapan kullanıcıların karşısına çıkarın.

Google Merchant Center sayesinde;

*Ürün yükleyerek online alışveriş yapan müşterilere sunabilirsiniz.
*Satılacak ürünleri dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
*Ürünlerinizin internette nasıl ve ne şekilde göründüğünü denetleyebilirsiniz.
*Google üzerinde alışveriş reklamlarını verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Google Ads’te alışveriş kampanyası oluşturmak için, Google Merchant Center ve Google Ads hesaplarınızı birbirine bağlamanız gerekmektedir. İşlem son derecek kolay olup uzmanlık gerektirmemektedir.

Aklınıza takılan sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden, ya da LimonDesk (canlı destek) üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.