Instagram Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Günümüzde sosyal medya kanalları önemli satış kanallarından biri haline gelmiştir. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından instagramın bu özelliği her geçen gün daha fazla ön plana çıkmaktadır. 2020 yılı itibariyle Instagram’ın dünyada 1 milyar, Türkiye’de 37 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 

Başlangıç İçin Profiliniz Nasıl Olmalı?

İlk olarak işletmenize uygun bir profil oluşturmalı ve işletme hesabına geçmelisiniz. Kullandığınız sayfa ismi ve logonuz firmanıza ve markanıza uygun olmalı. Profil bilgileri bölümüne markanızı, mevcut ise web sitenizi / e-ticaret sitenizi, güven vermesi açısından adres ve telefon bilgilerinizi eklemelisiniz. Bu işlem sizi daha profesyonel ve güvenilir gösterecek müşterileriniz üzerinde güven oluşturarak satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyecektir.

Güncel İçerik Üretin
Sayfanızı görmek isteyen müşterileriniz için düzenli olarak paylaşım yapmanız ve yeni ürünlerinizi göstermeniz satışlarınızı arttırmak için çok önemlidir. Yapılan araştırmalar insanların öne çıkartılan / gördükleri ürünleri almayı daha fazla tercih ettiklerini gösteriyor.

Müşterileriniz İle İletişim Kurun
Takipçi sayısı yüksek olan firmaları incelediğinizde düzenli olarak takipçileri ile iletişimde olduklarını onlardan gelen yorumları hikaye ya da gönderilerinde paylaştıklarını görebilirsiniz. Diğer kullanıcıların memnuniyetleri ürün satın almak için sayfanızda gezinen takipçileriniz için cesaret verici olacaktır.

Kampanyalar, Promosyonlar, Çekilişler Düzenleyin
Sayfanızda sadık bir kitle oluşturmak için çekiliş, kampanya ve promosyon düzenleyin. Takipçilerinizin bir kaç arkadaşını etiketlemesini isteyerek sayfanıza yeni takipçi çekmeye çalışın. Sayfanızı ilk kez görecek insanlar paylaşımlarınızdan etkilenerek satın alma kararı verebilirler. 

Sponsorlu Reklam Yapın
Instagram dünyanın en popüler sosyal medya kanallarından biridir ve sık sık farklı algoritmalar geliştirmektedir. Belirli beğeni ve etkileşimin altında kalan gönderiler her geçen gün daha az kişiye gösterilmektedir. Bunun önüne geçerek hedef kitlenizi artırmak için dönemsel sponsorlu reklamları kullanarak sayfanıza yeni müşteriler çekebilirsiniz.

Doğru Hashtag Kullanımının Gücünü Önemseyin
Artık instagram kullanıcılarının çoğu ulaşmak istedikleri ürün ve içerikleri hashtagler ile aratarak direkt sonuca ulaşmayı tercih ediyorlar. Satmak istediğiniz ürünleri doğru haashtagler ile görünür kılabilirsiniz.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.