Instagram’da Mağaza Nasıl Açılır? Açma Şartları Nelerdir?

 Instagram popülerliğini her geçen gün artırıyor. Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olması Instagram üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin iştahını kabartıyor.

Instagram Mağaza Nedir?

Instagram mağaza, e ticaret sitelerinin Instagram üzerinden satış yapmalarını sağlayan önemli bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde alışveriş yapmak isteyen kişiler beğendiği ürünlere Instagram üzerinden ulaşabiliyor.

Instagram mağaza özelliği, kullanıclara aradılarının ürünün farklı modellerini gösterme, çok sayıda çeşide göz atma imkanı sunarken aynı zamanda bu ürünlerin fiyatlarına görebilme ve kısa sürede satın alma imkanı sunuyor. Instagram mağazaya olan ilgi hızlı bir şekilde artıyor. Bu uygulama ile beraber Instagram kullanıcıları beğendiği ürünü doğrudan gönderi üzerinden satın alabiliyor.Instgram gönderilerine ve hikayelerine eklenen ürün etiketleri(bağlantıları) sayesinde de hem e-ticaret sitesine hem de ürün bilgisine yönlendirme yapılabiliyor. 

Instagram Mağaza Açma Şartları Nelerdir?

Instagram üzerinden her profilin mağaza açma yetkisi yoktur. Mağaza açabilmek için belirlenmiş bazı koşullar vardır. Bu şartlar şunlardır:

  • Instagram profili kişisel hesap değil işletme profili olmalıdır.
  • Instagram hesabı Facebook ile bağlantılı olmalıdır.
  • Aktif bir e ticaret sitesine ihtiyaç vardır. Aksi halde Instagram mağaza aktif edilemez.
  • Facebook Business Manager’da bir işletme olmalıdır.
  • Satışı yapılacak ürünlerin katalogu oluşturulmalıdır.

Gerekli şartları taşıyan kişiler Instagram üzerinden mağaza başvuru yapabilir.

Instagram Mağaza Açma Adımları

Instagram üzerinden mağaza açmak için ilk olarak Business Manager’da işletme hesabı oluşturulup katalog oluşturulmalıdır. Oluşturulan kataloga ürünler detaylı bir şekilde eklenmelidir. Bu işlemler bittikten sonra alışverişe devam et butonuna tıklanır.

Instagram Mağazanın Avantajları Nelerdir?

Instagram mağazanın birçok avantajı olduğu için sıklıkla kullanılır. Bu sistemin en önemli avantajı ürünlerin kolay keşfedilmesini sağlamasıdır. Instagram mağazasındaki etiketler sayesinde reklam verimliliğide artış gösterecektir. Reklamlar ve ürünlere eklenen etiketler, kullanıcıların e ticaret sitesi üzerinden ürünlere ulaşımını çok daha hızlı ve pratik bir hala getiriyor. 

Bizimle İletişime Geçin

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.