Instagram’dan Satış yapmak İsteyen Kullanıcılara Öneriler

Instagramda biraz vakit geçiren biriyseniz bu işlerin öyle düşünmeden "Hadi ürünlerimi siteye yerleştireyim ve siparişler gelsin. Satış yapıp paramı kazanayım." Şeklinde ilermediğini muhtemelen farketmişsiniz. Bir kere hangi alanda ürün satıyor/satmak istiyor olursanız olun, bir kaç dakika arama yaptığınızda bile onlarca( saatler ilerledikçe yüzlerce ) firmanın aynı işi yaparak para kazanmaya çalıştığını görebilirsiniz.

Peki Sizin Diğer Sayfalardan Farkınız ne?

Kendi ticaretiniz için bu sorulara cevap bulmalısınız. Şayet zaten tercih edilen bir sektörde fark yaratamıyorsanız, o zaman zaten size ihtiyaç yok demektir.

Sayfanız Özenli ve Güven Verici Olmalı
Bir kaç önemli noktaya değinerek, kendi kitlenizi oluşturabilir ve yeni müşteri adaylarına ulaşabilirsiniz. İlk konu sayfanızın özgün ve iyi dizayn edilmiş olması. Sayfanızın giriş alanında firmanızın ismi, iş kolunuz/ adresiniz ve iletişim numaranız olmalı. Müşterilerilerinize işi profesyonel bir şekilde yaptığınızı hissettirmelisiniz.

Ürün Tanıtımı İçin Çaba Sarfetmelisiniz
Sayfanızdaki fotoğraflar yüksek çözünürlüklü ve ürün hakkında yeterince detay verebiliyor mu? Ya da alt alanda kullandığınız açıklamalar satmak istediğiniz ürünler hakkında yeterince bilgi veriyorlar mı?  Ürün açıklamalarındaki etiketler "hashtag" ler ürün hakkında bilgi veriyor mu? 

Kargo İşlemleri İçin Çalışma Yapmalısınız
Instagram kullanıcılarının dikkat ettiği bir diğer konu da ürünlerin kargo seçenekleri. Hiç kimse ürünün bedelini ödedikten sonra bir de kargo bedeli ödemek istemiyor. Akıllı bir fiyatlandırma ile ( uygun kargo anlaşmaları da yaparak ) ürünün fiyatı üzerine makul bir bedel ekleyerek, -kargo dahil sistem ile satış yaparak- pek çok kullanıcının sizi tercih etmesiniz sağlayabilirsiniz.

Sayfanızın Etkileşimini Arttıracak Bir Tanıtım Yüzü Oluşturun
Instagramdan satış yapmak İsteyen Kullanıcılarımıza bir diğer önerimiz, sayfanızdaki ürünleri tanıtan bir sayfa yüzünüzün olması. Sadece ürün tanıtan sayfaların içerisinden sıyrılmanıza yardımcı olacak. 

Takipçi Sayınızı Arttırma Çalışması Yapmalısınız
Ya da sayfanızda bulunan kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik çekilişler düzenleyerek sayfanıza takipçi çekebilir, özel kampanya ve promosyonlar düzenleyerek sayfanıza olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.