KOBİ’ler İçin Dijitale Yolculuk Aşamaları

 

Geçtiğimiz Bir Yıla Baktığımızda Neler Yaptık. Kısaca Hatırlayalım.

*Maske takmayı rutin bir alışkanlık olarak görmeye başladık.
*Bol bol promosyon takip eder olduk. 
*Online alışveriş bizim için gayet normal bir aktivite haline geldi.
*Ücretli platformlardan video ve filmler izlemeyi öğrendik.
*Can sıkıntısından yemekleri de dışarıdan söylüyoruz.
*Sağlığımız için #evdekal’mamız gerektiğini de öğrendik.

Bu sürecin akabinde pek çok firma da talep yetersizliği sebebiyle maalesef iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı. Bu durum, bizi KOBİ’lerin dijitalde ilerlemelerinin artık bir zorunluluk olduğu gerçeği ile yüzleşmek zorunda bırakıyor. Peki neler yapılabilir?

İnternet Ortamında Aktif Olarak Faaliyet Gösterin
İlk aşamada işletmenizi internete taşımanız şüphesiz ki en büyük faydayı sağlayacak.Türkiye’de 2,5 milyondan fazla KOBİ var. Ve patronlar işletmelerini offline kanallar üzerinden yönetmenin satışlarını artırdığına ve daha az masrafla daha fazla yönetim olanağı sunduğuna inanıyor.Dahası bu işletmelerin yalnızca 1/3’ünün web sitesi bulunuyor. Arama motorlarında bulunabilir değiller. 

Bu rakamlar, dijitalde varolmak isteyen küçük işletmelerin, daha çok yol alması gerektiğini açıkça gösteriyor.

Dijital Dünyada Doğru Partnerleri Bularak İlerleyin

Pek çok işletme sahibi, işini dijitalde geliştirmek için yeterli kaynağının olmadığını düşünüyor. Ancak, dijital olgunluğa giden yolda yalnız olmayacakları gerçeğini gözardı ediyorlar.
Teknik bilgisi olmayan kullanıcıların web sitesi oluşturmasını kolaylaştıran bazı web sitesi tasarım hizmetleri bulunuyor.

Bir an Önce Pazarlama Stratejilerinizi Oluşturun
İnternet ortamına geçtikten sonra işletmeler, müşterilerine daha etkili bir şekilde ulaşmalı ve ilişkilerini geliştirmeye odaklanmalı. Müşterinize video, e-posta gibi çeşitli kanallar üzerinden ulaşmanız daha avantajlı olabilir.

İnternet reklamları İle Yeni Potansiyel Müşteriler Keşfedin
İşletmenizin reklamını yaparak arama ağında öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenizi ve faaliyet konunuzu duymamış yeni potansiyel müşteriler, sunduklarınıza benzeyen ürün ve hizmetleri ararken size ulaşabilir müşteriniz olabilirler.Web siteniz üzerinden satış yapabilir, temas halinde olarak ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

AKINSOFT ailesi olarak uygun fiyatlı pratik ve etkili çözümlerimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

Bize Ulaşın

Bizlere 444 40 80 numaralı kurumsal iletişim numaramız üzerinden Canlı Destek Sistemimiz LimonDesk üzerinden, ya da iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.