Mobil Uygulamalar ile Müşteri Sadakatinizi Artırabilirsiniz

İşletme sahiplerinden sürekli hızlı geri dönüş bekleyen, sabırsız ve sürekli yenilik talep eden müşteri profilinin çoğunlukta olduğu bir çağda yaşıyoruz. İnsanlar bir soru ya da akıllarına takılan bir işlem olduğunda hemen iletişime geçerek cevap bulmak istiyorlar.

Bu yüzden, pek çok başarılı firmanın çağrı merkezleri oluşturması, canlı destek hizmetleri kullanması bizlere artık çok sıradan geliyor. Neden mi? Çünkü müşteriyiz ve ulaşmak istiyoruz. O zaman da başka işletmeler ile iletişime geçerek süreci başa alıyoruz.

Mobil Cihaz Kullanımına Bağlı Bir Dönüşüm Yaşıyoruz

Bugün, Türkiye’de 60 milyon civarında akıllı telefon kullanımı olduğunu biliyoruz. Bu cihazların çok büyük çoğunluğunun internet bağlantısı var. Bu yüzden de insanların neredeyse tüm işlemlerini akıllı telefonları üzerinden yapmaları çok normal. Bu potansiyel müşterilerin değişen alışkanlıkları ve kullandıkları cihazlar, markaların gelir kaynaklarını da etkiliyor. 


Aslında Mobil Uygulamalara Yabancı Değiliz

Hiç kimse bir işlemi tamamlamak için yerinden kalkmak ya da farklı bir araç kullanmak istemiyor. Bu yüzden de cep telefonu uygulamaları üzerinden haberleşmek, fatura ödemek, yemek siparişi vermek ve alış veriş yapmak çok normal.


Asıl Önemli Olan Mobil Uygulamanızın Kullanılmasını Sağlamak

Hal böyle olunca da, mobil cihaz kullanımı oranının artışı ile birlikte satışların büyük bölümünün mobil uygulamaları üzerinden geldiğini gören işletmeler bu alana yatırım yaparak kendi sadık kitlelerini oluşturuyor ve satışlarını yükseltmenin bir yolunu arıyorlar. Çevrenize biraz göz attıysanız bütün büyük firmaların satışlarını ve kampanyalarını kendi uygulamaları üzerinden tasarladıklarını görebilirsiniz. Yani önemli olan bir uygulama tasarlatıp müşteriye uygulamanızı indirtmek değil. Asıl önemli olan müşterinin bir şekilde o uygulamayı telefonunda silmeden tutmasını sağlamanın bir yolunu bulmak.

 

Mobil Uygulamanız Analizler Yapmanıza Yardımcı Olur
Müşteriniz kim, hangi yaş aralığında, neleri seviyor, hangi fiyat bareminde ve ne sıklıkla alışveriş yapıyor? vb. bilgileri analiz edip onlara özel kampanya ve promosyonlar üreterek, özel günlerini takip ederek, onlara uygun ürün reklamlarını doğru zamanda göstererek müşteri sadakatini arttırabilirsiniz.


Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.