Online Alışverişte Mobil Uygulamalar ile Bir Adım Öne Geçin

Online Alışverişte Mobil Uygulamalar ile Bir Adım Öne Geçin  

Mobil cihazların kullanımının artması ve sürekli değişen tüketici tercihlerinin belirleyiciliği pazarın büyümesine, mobil uygulama çözümlerinin kullanımının artışına ve popülerleşmesine yol açmıştır. Mobil uygulama çözümleri işlevsellik açısından online alışveriş ve e-ticaret alanında sektörde  devrim yaratmaktadır. Bugün görebiliyoruz ki, online alışverişin riskli olduğu düşünceleri geride kalmıştır. Bunda, mobil uygulamaların yanında elbette ki kredi kartlarının ve güvenli ticaret platformlarının da rolü büyüktür.

Mobil Uygulamalar Üzerinden Alışveriş Daha Fazla Tercih Ediliyor
Mobil cihazlar yoluyla internet kullanımının daha kolay ve rahat hale gelmesi kullanıcıların dijital platformlara erişmek için mobil cihazları, bilgisayarlardan daha çok tercih etmesine neden olmaya başladı. Mobil cihazlara olan ilginin her geçen gün artması e-ticaret sitelerini, mobil ticarete yatırım yapmaya yönlendiriyor. Kullanıcı eğilimlerine paralel olarak firmalar, web sitelerini hazırlarken mobil uyumlulukları gözetmeye başladılar. 

Mobil Cihazlar Üzerinden Alışveriş Sayısı Web’i Geride Bırakıyor
Mobil cihazlardan yapılan alışverişin web’i geride bıraktığı açıklandı. Online alışverişlerde arama oranları mobilde yüzde 70’lere kadar çıkarken, Son yıllarda internet alışverişlerinin yüzde 70’den fazlasının akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleştiği görülüyor. 

Siz Neden Kendi Mobil Uygulamanıza Sahip Olmuyorsunuz?
Son zamanlarda e-ticaret sektöründeki işletmeler, mobil uyumlu kullanım seçeneklerini ve hatta kendi mobil uygulamalarının olması opsiyonunu oldukça ciddiye alıyor. Bağımsız araştırmacı kuruluşlar tarafından açıklanan raporlar, online ticaret işletmelerinin satışlarının yarıdan fazlasının mobil uygulamalar üzerinden olduğunu söylüyor. Görünüşe göre mobil kullanıcıların sayısındaki bu göze çarpan artış ve mobil e-ticareti , yakın gelecekte de aynı şekilde etkileyerek yönlendirmeye devam edecek.

Müşterilerinize Kusursuz Bir Deneyim Yaşatabilirsiniz
Online ticaretin kıymetini bilen günümüz işletmeleri, hedef kitlelerine eşsiz bir "kullanıcı deneyimi" yaşatmak adına her geçen gün alt yapılarını iyileştiriyorlar. Çünkü, alım yapmaya eğilimli her tüketici, seyahat halindeyken, molalarda evlerinde dinlenirken  kendi mobil cihazlarından fatura ödeme, yemek siparişi verme, alışveriş yapma gibi tüm işlemleri hemen halledebilmek istiyorlar. 

 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.