Online Tahsilat ile Ödeme Sürecini Hızlandırın

 İşletmelerin En Büyük Kabusu, Tahsilatları Zamanında Yapamamak


Tüm planları alt üst eden tahsilatın gecikmesi sorunu, küçük büyük işletmelerde nakit akışını olumsuz yönde etkileyerek planların alt üst olmasına neden olabilir.Özellikle son dönemlerde tüm dünyanın karşılaştığı küresel salgın, tahsilat sürecini yavaşlatarak pek çok işletmeyi çıkmaza soktu. İşletmeler varlığını korumak ve sürdürmek için pek çok yol denemek zorunda kaldı. Ticaretin ilk maddelerinden olan risk faktörü, bu sefer çok farklı ve beklenmedik bir noktadan yakaladı.

Teknolojinin avantajları bu noktada devreye girdi ve tedbirini alan firmalar, bu süreci daha kolay bir şekilde atlattı. Bu tedbirlerden bir tanesi olan online tahsilat, oturduğunuz yerden müşteri veya firmalardan tahsilat yapmanıza olanak tanıyor. e-Tahsilat olarak olarak da bilinen bu yöntem tahsilatların gecikme riskini en aza indirerek ödeme alacağınız firmaların kredi kart bilgilerini girerek kolayca ödeme yapabilmesini sağlıyor. 

E-tahsilat sürecinde kullanıcıların en çok tereddüt ettiği konu, kart bilgilerinin güvenliğidir. Bankalararası kart merkezi (BKM), internet üzerinden yapılan alışverişlerde kart bilgilerinin korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin üzerinde duruyor.

  • Alışveriş yapılan site araştırılmalı, sadece güvenli bulunan yerlerden alışveriş yapılmalıdır.
  • İşlem yaptığınız sitede şirketin iletişim bilgilerinin yazması önemlidir.
  • Gizlik sözleşmesi yer almalıdır.
  • İade prosedürleri olmalıdır.

 Kredi Kartıyla Online Tahsilat Yapmak İçin Neler Gerekli?
İşletmenizde e-tahsilat yapmak istiyorsanız öncelikle bir bankadan alacağınız sanal posa veya diğer ödeme sistemlerinden birine sahip olmanız gereklidir. Diğer ödeme sistemleri, pek çok bankayla anlaşma yapmıştır ve sanal posta sadece posunu aldığınız banka taksit avantajı sunarken diğer ödeme sistemleri anlaşma yaptığı bankaların tamamı için taksit avantajı sunar. Bu nedenle son dönemlerde tercih edilme sıklığı artmıştır. Buna ilave olarak bir E-Ticaret sitenizin olması veya tahsilat linki gönderebileceğiniz bir online platforma sahip olmanız gerekmektedir.

Tüm e-ticaret paketlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444.40 80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilir, tarafınıza özel oluşturulacak ücretsiz demo panelimizi 15 gün boyunca deneyebilirsiniz.

 

Kaynak: octocloud.akinsoft.com.tr