Sanal Pazarlarda Yer Almanız Size Ne Fayda Sağlar?

Günümüzde internetten satış yapmak isteyen birçok satıcının başvurduğu yöntemlerden biri marketplace (sanal pazar alanları) kullanmaktır.

(Marketplace) Pazar Yeri Nedir?

En başta "sanal pazar alanı nedir?" sorusuna kısaca değinmemizde fayda var. Sanal pazarlar birden çok satıcıyı tek bir çatı altında toplayarak alıcıyla buluşturan alışveriş siteleridir. Geleneksel alışverişteki pazaryeri deyiminin online ticaretteki karşılığıdır diyebiliriz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sanal mağaza entegrasyonu programımızı  ücretsiz demo kaydı oluşturarak inceleyebilir, ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Satıcılar, marketplace yani pazaryeri alanlarında sanal mağazalar açarak ürünlerini satışa çıkarırlar. Alıcılar da internet üzerinden istedikleri ürünü kolayca satın alabilirler.

Sanal Pazarlarda Yer Almanızın Size Faydası Nedir?
Online pazar yerlerinin kendilerine ait bir kitleleri bulunur. Burada bir mağaza açtığınızda doğrudan bu kitleye ulaşma şansınız bulunur. N11,hepsiburada, gittigidiyor, trendyol, amazon vb. online pazar yerleri üzerinde yer alarak satış işlemlerine başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi alacak müşteriler bulmak için ekstra çalışmalar yapmanız gerekmez. Ancak bu mecralar üzerinde bir mağaza açtığınızda aylık mağaza bedelleri ödeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Kendi Ticaretinizi Geliştirmenize Yardımcı Olur

 Pazar yerleri e-ticarete atılmayı kolaylaştırır.Deneyim kazanmanıza yardımcı olurlar. Kendi e-ticaret sitenizde bizzat uğraşmanız gereken reklam bütçesi, güvenli ödeme sistemleri, sanal pos gibi online alışverişin temel gereksinimleri yer aldığınız sanal pazarlar tarafında çözüme kavuşturulur. Tek yapmanız gereken sözleşmenizi yaparak size iletilen işlemleri başlatmanızdır. Pazar yerleri sizlere kullanabileceğiniz bir panel bilgisi de iletecektir. Bu panel üzerinden ziyaretçileriniz, satışlarınız vb. işlemler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sanal Pazarlarda yer alarak müşteri profilinizi geliştirebilir, online ticaret üzerinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Pazar yerlerinde mağazalarınızı bulan müşterilerin, web siteniz üzerinden sizlere ulaşması gibi bir ihtimali de kuvvetlendirmiş olursunuz.

Maliyet Tasarrufu Sağlarsınız

Geleneksel yöntemlerle bir e-ticaret sitesi kurarak  başlamaktansa, pazar yerlerinde satış yapmaya başlamak e-ticarete atılmanın görece daha düşük maliyetli bir yoludur. 

Pazar yerleri genellikle satıcılar için detaylı bilgi alabilecekleri paneller sunar. Bu paneller üzerinden  ziyaretçileriniz,satışlarınız vb. birçok konuda detaylı bilgilere ulaşabilir,  raporlar alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

 444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.