Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Bu artışa bağlı olarak işletmeler sanal pos kullanmak istiyor. Ancak birçok işletme sanal posun ne olduğunu ve avantajlarını detaylı olarak sorguluyor.

Sanal Pos Nedir?

Sanal POS, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartından tahsilat yapılmasına yardımcı olan bir POS yazılımıdır. Günümüzde tüm dünyada teknolojiden giyime, giyimden yiyeceğe farklı sektörlerde hizmet veren pek çok işletme sanal pos kullanıyor. Bu yazılım sayesinde hem ödemeyi yapan kişi hem de ödemeyi alan kişi güvenli biçimde tahsilatı tamamlar. Sanal POS fiziksel pos cihazının dijital halidir. Kart bilgileri manuel olarak girilir ve bilgiler, fiziksel cihazda olduğu gibi banka üzerinden sorgulanır. Bilgilerin 3. şahısların eline geçmemesi için kullanılan SSL şifreleme tekniği ile de uyumlu çalışmaktadır. 

Sanal POS Avantajları Nelerdir?

Sanal POS işletmelere birçok farklı avantaj sunar. Farklı türden avantajlar sunduğu için sanal pos almak isteyen işletme sayısı hızlı bir şekilde arttı. Sanal POS’un avantajları:

  • Sanal POS üzerinden 7/24 kesintisiz şekilde işlem yapılabilir.
  • Sanal POS kullanılarak tahsil edilecek ücretin tutarına bakılmaksızın hızlı ve güvenilir tahsilat gerçekleştirilebilir.
  • Sanal POS ile ödeme işlemi çok kısa sürede tamamlanır. Böylelikle müşteri zamandan tasarruf ederek keyifli bir alışverin tadını çıkarır.
  • Sanal POS firmaların rekabet gücünü artırır.

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal POS almak isteyen işletmeler BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) tarafından onaylanmış kurumlardan birisine başvuru yapmalıdır. Başvuru yapabilmek için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Başvuru  sırasında ilgili kurum sizlerden şirketiniz ve e-ticaret sitenizle ilgili bilgiler talep ederler.

Sanal POS alabilmeniz için e-ticaret sitenizin SSl Sertfikası olması, sitenin kurulumuş ve ürünlerin yüklenmiş olması, tarafların hak ve sorumluluklarını bildiren sözleşmelerin olması gibi standartları karşılıyor olması gerekir. 

 

Bizimle İletişime Geçin

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için bizlere canlı destek sistemimiz LimonDesk üzerinden dilediğiniz zaman yazabilirsiniz.