SEO Çalışmalarında Kullanabileceğiniz Programlar

Size, e-Ticaret sitenizin arama motorlarında ilk sırada görünmesini ister misiniz? Sorusunu sorsak hiç şüphesiz ki çoğunuzun cevabı "evet " olacaktır. 

Çünkü, herhangi bir ürün ya da hizmet için arama motorlarından bir arama yapıldığında, genellikle listelenen ilk sayfa üzerindeki seçeneklerden birinde karar verilerek alışveriş tamamlanıyor.

Seo İşlemleri İçin Kendi Çalışmanızı Başlatabilirsiniz

Eğer bir uzmandan danışmanlık hizmeti alabilecek bütçeye sahip değilseniz ve bu işte kendini geliştirmek isteyen bir web sitesi yöneticisi iseniz sizlere aşağıda isimlerini vereceğimiz seo programları / eklentileri üzerinde biraz inceleme yaparak kendinizi geliştirebilir, başarı sağlayabilirsiniz.

Google Search Console

Bir web siteniz var ise kullanabileceğiniz en yaygın ve işlevsel uygulamadır. Hesabınızı oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken, bazı doğrulama kodlarını size belirtildiği şekilde web sitenize girmek olacak. Bu araç web sitenizin Google arama sonucu performansını da izlemenizi sağlar.

Ayrıca sitenize ziyaretçi getiren aramalarla birlikte web sitenizin görüntülenme ve tıklanma sayılarını ve google’daki pozisyonlarını analiz etmenize izin verir. Google sitenizde bir sorun bulduğunda size otomatik olarak bir e-posta yollar ve sizi bilgilendirir. Kullanıp kendinizi geliştirdikçe vazgeçilmeziniz olacağına emin olabilirsiniz.

SeoQuake

Bu uygulamayı bir tarayıcı uzantısı üzerinden kullanabiliyorsunuz. SEO işlemlerini tarayıcı üzerinden pratik ve etkili bir biçimde yapabilirsiniz. Ayrıca SeoQuake, çalışma yapmak istediğiniz web sitesinde sayfa içi SEO denetimi yapmanıza  da yardımcı olur. Sonrasında veriyi bir CSV dosyası olarak indirebilir ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Answer the Public

Bu araç içerik pazarlama işlemleri için hangi konuları seçmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Bir anahtar kelime girdikten sonra Google’ın otomatik öneri özelliğine dayalı olarak anahtar kelime listeleri oluşturacaktır. Listelenen kelimeleri kullanarak kendi e ticaret sitenizini trafiğinizi arttırmış olacaksınız.

Bize Ulaşın

Bizlere 444 40 80 numaralı kurumsal iletişim numaramız üzerinden Canlı Destek Sistemimiz LimonDesk üzerinden, ya da iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Yeni yazımızda görüşmek dileğiyle.