Sevgililer Günü Satışları Artırmak İçin Bir Fırsat Olabilir

Her yıl Şubat ayının ilk 2 haftasını domine ederek tüm dünyada bir alışveriş çılgınlığına dönüşen Sevgililer Günü satışlarınızı artırmak için bir fırsat olabilir mi?

Perakende Sektörü 14 Şubat’ı Seviyor mu?

Artık hepimiz tüm dünyada özel kabul edilen pek çok günün perakende sektöründe bir alışveriş çılgınlığına yol açtığını biliyoruz. Kimimiz bu günleri seviyor, kimimiz gereksiz buluyoruz. Ama yadsınamaz bir gerçek var ki bu tarz günler perakende sektörüne milyonlarca lira kazanç sağlıyor.

Sevgililer Günü Haftasının En Çok Tercih Edilen Ürünleri Neler?

Sevgililer Günü alışverişinde her yıl ayakkabı, çanta ve giyim ürünleri, saat, parfüm, cep telefonu, ev tekstil ürünleri, mutfak ürünleri, kolye, takı vb. öne çıkan ürünler oluyor. Aynı zamanda bu dönemde kol saatleri, mücevher setleri, kişisel bakım ve saç bakım ürünleri de satışı artan ürünler arasında yer alıyor.

Kendi İşletmenizde Bu Dönemden Faydalanmak için Neler Yapabilirsiniz?

Hangi  Ürünleri Öne Çıkarmak İstediğinize Karar Verin

Öncelikle hangi sektörde olduğunuzun ne tarz ürünler sattığınızın bir öneminin olmadığını belirtmek isteriz. Ne de olsa kimi hediye seçimini mücevher, kimi otomobil, kimi elektronik eşyalar, kimi organik ürünler hediye ederek kutlar.

Ne Şekilde Ürün Tanıtımı Yapmak İstediğinize Karar verin

Öncelikle hangi sektörde olduğunuzun bir öneminin olmadığını belirtmek isteriz. Elinizdeki ürünü en doğru şekilde ön plana çıkararak doğru sunum ve fiyatlandırma ile siz de bu dönemin kazançlı çıkan firmalarından biri olabilirsiniz. 

Alışveriş Sayfalarınızı Hazırlayın

Daha renkli ve sevgiyi anlatabileceğiniz görseller kampanyanızı duyurmada size büyük fayda sağlayacaktır.

Sevgililer Günü Kampanyanız için Ürünler Oluşturun

Özel renk ve kombinasyonlarda ürünleri birleştirip cazip seçenekler ile satışa çıkarabilirsiniz.

Mevcut Müşterileriniz İçin Tanıtımlar Oluşturun

Mevcut Müşterileriniz İçin bu döneme özel olduğunu belirttiğiniz ürün tanıtım görselleri  SMS ve mail çalışmaları hazırlayabilirsiniz.

Yeni Kampanya ve Promosyonlar ile Trafiğinizi Artırın

Ürünlerin satışını promosyon, ücretsiz kargo ve taksit seçenekleri ile cazip hale getirebilirsiniz.

Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak ücretsiz deneme formumuzu doldurabilir, tarafınıza özel oluşturulacak ücretsiz demo panelimizi 15 gün boyunca deneyebilirsiniz.