Sosyal Medya Satışı e-Ticaret Programlarına Alternatif Mi?

Pek çok küçük işletmenin ürünlerini sosyal medya platformları instagram, pinterest gibi uygulamalar üzerinden satışa çıkardığını görmüşsünüzdür. Alışverişi tamamlama ve ödeme seçenekleri kısıtlı olsa da, sosyal medya kanalları küçük işletmelerin kendi ürünlerini sanal ortamda satmalarının ilk adımı olarak öne çıkıyor.

Basit bir mantıkta işletmeler sattıkları ürünün resimlerini sosyal medya sayfalarına yüklüyor ve takipçilerine ürünü göstererek satın alma talebini tetiklemeye çalışıyorlar. İlgili satış kanalı kısıtlı da olsa, işe yeni başlayan işletmelerin satış hacmini artırmasına yardımcı oluyor. 

 

Sosyal Medya Pazarlamasının Ürün Satışı Açısından Faydaları

Sosyal medya ağlarında hedef kitlenin e-ticaret girişimi ile etkileşimi ne kadar fazla olursa, diğer pazarlama hedeflerine ulaşmak o kadar kolay olur.

Sayfanızda sadık bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra satış hedefleri doğrultusunda güncel içerikler paylaşılabilir. Müşterilerinizin alışveriş deneyimlerini paylaşarak, hedefli bir tüketiciye ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. (ama tek başına yükü taşımaz.)

Mükemmel Alışveriş Deneyimi için Her Adımı Takip Etmelisiniz

Sosyal medya kanalları web sitesi trafiğini artırmaya yardımcı olabilir ve site ziyaretlerini alışverişe dönüştürme oranının yükselmesine yardımcı olabilir. Memnun müşterilerin tanıtım ve reklamları için verimli şekilde kullanılabilir. Ama satış, stok, sipariş aşamaları gibi pek çok adımı sağlıklı kontrol edemezler.

Bu yüzden bizim önerimiz stok durumu, sipariş takibi , ödeme işlemlerinin güvenliği ve kargo entegrasyonları ile kargo durum takibi için güvenilir bir e ticaret ve muhasebe programı kullanmanız yönünde.

Sosyal medya kanallarınıza ilave kullanılabilen promosyon, ürünlerin ayrıca pazar yerlerinde satışına yardımcı olabilme,instagram ve facebook gibi ortak kullanıcı havuzu ile işlemleri yönetebilen gibi pek çok opsiyonu ile e ticaret programınız gerçek anlamda sizi ileri taşıyabilir.

Uygun fiyatlı gelişmiş destek hizmeti sunabilen alt yapısı güncel, hızlı, bütçenize uygun bir program ile  ticaret hayatınızı  satışın her adımını takip ederek ve kendinize yeni satış kanalları açarak ileri taşıyabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bizlere 444 40 80 numaralı kurumsal iletişim numaramız üzerinden Canlı Destek Sistemimiz LimonDesk üzerinden, ya da iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Tarafınıza özel oluşturulacak ücretsiz demo panelimizi 15 gün boyunca inceleyerek karar verebilirsiniz.