Sürekli Değişen Pazarda Tüketici Eğilimleri

Yeni normal dünya düzeninde hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını hepimiz görebiliyoruz. Günümüzü ve geleceğimizi dijital bir teknolojinin yönetmesi gerçekliği kaçınılmaz ve göz ardı edilemez bir şekilde önümüzde duruyor.

Eğer ürünlerinizi bir e-ticaret sitesi üzerinden  ya da trendyol, e-pttavm vb. pazar yerlerine entegre olarak satıyorsanız, ürünlerin en güncel haliyle google üzerinden aratıldığını ve üstte listelenen bir kaç ürün içerisinden seçildiğini farketmişsinizdir. Bu işle ilgili en çok üzerinde durduğumuz konu "bu ürünü hangi etiketler (keywords) ile satışa sunarsam daha görünür olur ve daha çok satabilirim konusu."

Ürün Satışının Artması İçin 3 Soru 

Pazara sunulması gereken ürünler hangileri?
Müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürünler neler?
Yeni alışkanlıklar ya da talep edilen hizmet ve ürünler neler?
Bu araştırma sonucunda satışlarınızı arttırabilecek anlık ihtiyaç trendleri, günden güne değişen İhtiyaçlar ve yeni alışkanlıklar hakkında fikir sahibi olacağınıza ve çok yarar sağlayacağınıza emin olabilirsiniz.

Google Trendler Uygulamarını Deneyebilirsiniz
Değişen kullanıcı davranışlarından haberdar olmak için Google Trendler’i kullanabilirsiniz. Bir anahtar kelime veya konu girerek, dünya çapında kullanıcıların yaptığı aramaları neredeyse gerçek zamanlı olarak keşfedebilirsiniz. Hatta ilinizde popüler olan uygulamaları hangi kelimelerin yükselişte olduğu, müşterilerin bu ürünleri hangi isimlerle arattığı gibi bilgilere erişerek kendi web sitenizde o anahtar kelimeleri kullanarak ziyaretçi sayınızı ve doğal olarak da satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Arama Terimlerini ve Konuları Karşılaştırma
İşletmenizle en alakalı olanları bulmak için arama terimleriniz ile konuları, benzer ve alternatif ürünleri , konumlar ve dönemler arasında karşılaştırabilirsiniz.Yükselişe geçen kelimeleri kendi ürün etiketlerinize ekleyerek arama motorları üzerinde görüntülenme sayılarını arttırabilirsiniz.

Pazar Eğilimlerini Kategoriye Göre Keşfetme
Genellikle birden fazla anlama sahip oldukları için kelimeleri Google Trendler’de doğru şekilde kullandığınızdan emin olun.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.