Telefondan (Mobil Cihazdan) Alışveriş Nasıl Yapılır ?

 İnternet deyince akla, araştırma, iletişim, eğitim öğretim, online hizmetler gibi bir çok konu gelir. İnternet aracılığıyla her geçen gün gelişerek sunulan bu hizmetlerin yanında bir de e-Ticaret vardır ki hızına nerdeyse yetişilemez durumdadır. İnternetten alışveriş hem kolay olması hem de daha ekonomik olması nedeniyle birçok kullanıcı tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.

e-Alışveriş Nedir?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin tamamı e-Ticaret kapsamında değerlendirilir. Elektronik alışverişe başlangıçta temkinli yaklaşılsa da sonradan güven ortamının oluşmasıyla birlikte kullanımının katlanarak devam ettiğini görüyoruz. e-alışveriş internet üzerinden satış işlemi sunan sağlayıcıların sitesine girip kart veya havale ödeme yöntemleriyle ürün satın alma veya satma işleminin özetidir.

Telefonlardan Nasıl Alışveriş Yapılır?

İnternetin kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde bilgisayar olmaksızın internet hizmetlerinden yararlanmak pek mümkün değildi. Ne zamanki internet cep telefonlarına kadar ulaştı işte o zaman internet için bilgisayar kullanılması zorunluluğu ortadan kalktı. Sosyal medya yönetimi, haber, oyun ve en önemlisi alışveriş gibi işlemler telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde kolay bir şekilde kullanılmaya başladı.

Telefonlarından alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar cihazlarında yükleyecekleri ilgili firmanın uygulamasıyla bu işlemlerini güvenli şekilde gerçekleştirebiliyor. Uygulama telefonla tam uyumlu olduğundan satın alınacak ürünler istenildiği gibi sıralanabiliyor, istenilen şekilde filtre koyularak hedef ürüne kolay ulaşılabiliyor.

Mobil Alışveriş Trendleri

Mobil alışverişin yaygınlaşmasında en önemli etkenlerden birisi sayfa hızı ve kullanım kolaylığıdır. Hızlı iletişim olanağında bulunması mobil alışverişi daha güvenli kılan önemli bir ayrıntıdır. Oyunlaştırma yöntemi ile sunulan mobil hizmetlerde müşterinin markaya olan bağlılığından faydalanılırken, arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla da müşterinin satın alma eğilimleri rahatlıkla yönlendirebilir.

Mobil Cihazlarda Alışverişlerde Nelere Dikkat Edilmedir?

Mobil cihazlarda alışveriş yaparken şu hususlara dikkat edilmelidir;

  • Güvenli sitelerin uygulamaları üzerinden alışveriş yapılmalıdır
  • Ödemeler mutlaka sanal kart kullanılarak yapılmalıdır
  • Ödeme işlemi yapılmadan önce mutlaka sepet kontrolü yapılmalıdır
  • Ödeme işleminden önce sepette bulunan ürünlerin fiyatları detaylı şekilde kontrol edilmelidir.

 

Bize Ulaşın

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz.