Tiktok’dan Nasıl Satış Yapılır? Nasıl Reklam Verebilirsiniz?

Tiktok platformu da sayısız insanın hesap açtığı ve sürekli paylaşımda bulunduğu bir yer olduğundan yeni reklamların gözde etkileşim yerlerinden birisidir. Trend olan tiktok konusunda reklam ve satış mantığının ne olduğunu bilmek büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sosyal medya ağları üzerinden reklam veya tanıtım yapılması oldukça yaygın kullanımda olmasından kaynaklanır. Dünya genelinde sayısız insanın sosyal platform veya video paylaşım siteleri kullandığı göz önüne alındığında reklam konusunda hedef kitleye ulaşmayı sağlayan önemli bir alan olduğu sonucuna ulaşılabilir.

 

Tiktok’dan Reklam Verilmesi

 Tiktok reklamı vererek kazanç sağlamak için  üç farklı yol bulunur.

  • Kendi hesabınızı oluşturarak zaman içinde belli bir kitleye ulaşmak,
  • Bilinen fenomen ve içerik üreticilerinin aboneliklerini kullanmak,
  • Sponsorlu uygulama reklamı çalışması yapmak

Nasıl reklam vereceğinize karar vermek ve en uygun yoldan ilerlemek önemlidir.

Tiktok Reklamları İçin Fenomen Hesabı Kullanma

Uzun zamandır var olan ve belli bir hedef kitleye sahip olan uzman bir hesaptan destek almak en sık kullanılan reklam ve pazarlama seçeneğidir. Ürünün tanıtımını içeren ve kendi deneyimlerini paylaşan bir video çekerek belli bir ücret karşılığında yayınını yapan uzmanlar ile anlaşma sağlanması yoluna gidilebilir. Bu sayede etkin bir pazarlama elde edilmesi söz konusu olacaktır.

Tiktok Reklamlarının Bireysel Hesaptan Yapılması

Kişisel olarak açacağınız hesabın takip edilmesi ve gereken etkileşimi elde etmesi fazlasıyla uzun zaman alabilir. Bu durumda Tiktok reklam hesabı üzerinden ücretli(sponsorlu) reklam vererek hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Reklamların Satışa Dönüşmesi

Tiktok hesabınızda satışların olabilmesi adına reklam ve pazarlama faaliyetlerinizin başarılı olması istenir. Başarılı olduktan sonra satışlarınızın Tiktok kanalıyla da yapılması mümkün bir hal alır. Satışlarınızın artmasına ve karınızın daha yüksek olmasına katkı sağlayacak kadar önemli bir alan olduğunu unutmamak gerekir.

Tiktok Geri Dönüşleri

Sunulan reklamlardan sonra geri dönüşlerin olumlu olup olmadığına yönelik gerekli Tiktok kontrollerinin yapılmasını atlamamak, takipsiz bırakmamak önerilir.

Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

Tüm süreçlerinizde yanınızda olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirterek, 444 40 80 numaralı irtibat telefonlarımızdan yada iletişim formumuzu doldurarak bizlere her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.