Web Siteniz ile Muhasebe Programı Entegrasyonu

Bu yazımızda sizlere e-Ticaret yaparken ERP programları (ya da genel kullanılan ismiyle  muhasebe programları ile entegre kullanmanızın işletmenize sağlayacağı faydalardan bahsedeceğiz. e-Ticaret işine girerken ilk düşündüğünüz şey kuşkusuz ki yeni bir satış ağı oluşturarak işletmenizin karını arttırmak olmaktadır.

Bu düşünce doğru olmakla birlikte tüm operasyonu seo çalışmaları ve reklamlar ile yürütemeyeceğiniz kesindir. Müşteriye satış yapmak kadar, satış sonrası hizmet vererek de müşteri devamlılığını sağlamanız çok önemlidir.

Bilgisayar üzerinden faturalandırma işlemlerinin yapılması, müşteri carilerinin düzgün formatta kaydedilmesi, stokların doğru formda oluşturulmuş olması satışların tutarlı ve yükselen bir ivme ile artışına önemli katkı sağlamaktadır. 

e-Ticaret Sistemlerinin Muhasebe Programları ile Entegrasyonu


E-ticaret sistemleri üzerinden satış yapan pek çok firma stoklarını düzgün yönetememesi sebebiyle ürün gönderimi işlemini sağlıklı yürütememektedir. Stokları ve e-ticaret programı uyumsuzlukları nedeniye iade ve değişim işlemlerini süratle sonuçlandıramamaktadır. Faturalama işlemlerinin doğru yapılamaması sebebiyle de sipariş sevkiyat işlemlerini yeterince hızlı sonuçlandıramamaktadır.

Pek çok başarılı  firma sahibi, e-ticaret programlarını uyumlu bir muhasebe programı ile entegre kullanarak stok, sipariş, faturalama ve cari kayıt işlemlerini sorun yaşamadan çözmektedir.

Bu programlar hem firma içindeki süreçleri senkronize ederek hatayı minimuma indirmekte, hem de personel maliyetlerini düşürmektedir. Tüm bu işlemleri el değmeden hatasızca yürütmeniz sabit maliyetlerinizde de bir düşüş sağlayacağından daha karlı duruma geçebilirsiniz. Üstelik artan müşteri memnuniyetinin doğal bir sonucu olarak da satışlarınız artmaya devam edecektir.

Muhasebe Programı Kullanmak Sizlere Ne Fayda Sağlar?

- İşlemlerinizi hızlandırır ve sonuçları kolaylıkla raporlamanızı sağlar

- Stok, sipariş, sanal pos ve kargo entegrasyonları ile tüm süreçleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

- Hata Riskinizi minimuma indirirsiniz. Verileri düzgün kaydetmeniz durumunda bir karışıklık yaşamazsınız.

- Müşteri bilgilerinizi güvende tutar. Böylece kayıp riski yaşamazsınız.

Ayrıca, muhasebe programınızda kayıtlı stokları pazar yerleri ve web siteniz üzerinde satışa çıkarmanız da çok kolay.

Bize Ulaşın

Tüm süreçlerinizi kolayca yönetmek için iletişim formumuzu doldurabilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca 444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.