Yeni Girişimciler İçin Reklam ve Pazarlama Önerileri

Satış ve pazarlama konusu kendi içinde iletişim, beden dili, ikna kabiliyeti ve kılık kıyafet görünüş gibi ögeleri barındıran ve bilimsel olarak araştırılıp geliştirilen bir konudur. Yeni iş hayatına başlayanlar, araştırma yaparak aldıkları bilgiler ile zamanla iş hayatı içinde kendi edinecekleri tecrübeleri birleştirdiğinde satış ve pazarlama konusunda başarılarla dolu bir sezonu tamamlamış oluyor.

Kendi Start up’ınız İçin Yol Haritanızı Belirleyin

Satış ve pazarlama konusunda esas olan hedefler ve bu hedefler ulaşmada izlenecek yol haritasıdır. 

İzlenecek yol haritasında; hangi ürün, kime ne için, nereye ve ne kadar gibi soruların cevapları doğrultusunda ihtiyaçların belirlenmesi gerekiyor. Satış ve pazarlama işleri her zaman planlandığı gibi gitmeyebiliyor. Bu nedenle mutlaka ikinci bir b planına ihtiyaç vardır. Yani bir ürünün a firmasına satışı yapılmaz ise karamsarlığa kapılmadan b firmasın bu ürüne ihtiyacı olup olmadığı irdelenip b firmasına satış yoluna gidilmelidir.

Bu noktada kimin neye ne zaman ihtiyacı olacak hangi ürünlere gereksinim duyacak konularında yol haritasında değerlendirilmesi gereken hususlar arasında bulunuyor.

Reklam ve Hedef Kitle İçin Sosyal Medya Platformlarına Önem Verin

Günümüzde facebook, instagram, twitter, youtube gibi sosyal medya platformları çok fazla kullanılmaktadır. Reklam ve tanıtım faaliyetlerinde sosyal medyanın çok etkin kullanıldığı açıktır. Sosyal medya platformlarının bireysel kullanıcılara ücretsiz hizmet vermesinin temelinde reklam faaliyetlerinin çok fazla kişiye ulaşması yatıyor.

Arama Motoru Reklamcılığını Önemseyin

Bir konu araştırılmak istediğinde anahtar kelime Google yazılarak doğrudan bir araştırma yapıyor ve kullanıcı genellikle sayfanın ilk başında çıkan siteye giriş yapıyor. Burada esas olan konu Google aramalarında sayfanın başında nasıl yer alınır. Çünkü yapılan araştırmalara göre bir ürün ya da hizmeti aradığımızda karşımıza çıkan listede ilk üç sıradan alışveriş oranının çok yüksek olduğu tespit edilmiş. Bu yüzdensatışları artırma çalışmaları yaparken sponsorlu ürün reklamları ve yeniden pazarlama teknikleri ile ürününüzün üst sıralarda yer almasını sağlamalısınız

 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.