Yılbaşı Alışverişleri ve e-Ticaret

 

Geçtiğimiz senelerde, ülkemizde de popüler olan Black Friday çılgınlığı e-ticaret sektörü ve kargo şirketlerine ciddi yoğunluk yaşatmış e ticaret satışları %35 gibi rekor bir artış göstermişti. Gerçek kullanıcı sayısını en az arttıran e-ticaret sitesi bile yüzde 90’ın üzerinde ciro artışı kaydetmişti.

E-Ticaret Hacminde Artış Bekleniyor

Bu sene, bir de pandeminin tırnak içinde "yeni normalde" alışveriş alışkanlıklarımızı internete taşıdığı düşünüldüğünde geçtiğimiz yıla göre e-ticaret alışverişlerinde %50 oranında artış bekleniyor. Yılsonu yoğunluğundan faydalanarak e-ticaret işine giriş yapabilir, karlılığınızı ciddi oranda yükseltebilirsiniz.

E-Ticaret paketlerimizi incelemek için tıklayınız

E-Ticaret Firmaları Yıl Sonu Satışlarını Artırmak için Neler Yapabilirler ?

E-Ticaret Sitelerinde Yıl Sonu Satılacak Ürünler İçin Farklı Promosyon Çalışmaları Yapabilirsiniz
Müşterilerinizin dikkatini çekecek yılbaşı konseptli görseller ile dikkatleri web siteniz üzerine çekebilirsiniz. Sattığınız ürünleri müşterilerinizin dikkatini çekecek şekilde satışa sunabilirsiniz. 

Sanal Mağaza Entegrasyonu programımız ile ürünlerinizi en popüler pazaryerlerine göndererek  sipariş takibi yapabilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.

Potansiyel Müşterilerinize Kampanyalarınızla İlgili Bilgiler Verebilirsiniz
Bilgi verdiğiniz ürün açılış sayfalarını e-postalarınıza ekleyerek ürünlerinizin görünürlüğünü artırabilir, ürünlerinize talep oluşturabilirsiniz.

Ürün Teslimat Yöntemlerinizi Anlattığınız Açılış Sayfaları ve Pop-up’lar Oluşturabilirsiniz
Bu şekilde ürünlerinizin incelenme oranını artırarak müşterilerinizin satın alma işlemlerini hızlandırmalarını sağlayabilirsiniz. Vitrinde en görünür kıldığınız ürünler şüphesiz ki diğerlerinden çok tercih edilecektir.

Ürün Kargolama Tarihlerini Net Bir Şekilde Belirtin
Kimi müşteriler yılbaşı alışveriş sezonu gibi dönemlerde hediyelerini satın almak için son ana kadar beklerler. Sipariş kaybı ve memnuniyetsizliği önlemek adına ürünlerinizin kargo tarih aralıklarını açıkça belirtmenizde fayda var.

Mail Çalışmalarını Es Geçmeyin
Kayıtlı müşterilerinize özellikle mevcutta sitenizi tercih eden müşterilerinize kampanya ve duyurularınızdan bahsetmeyi unutmayın.

Reklam Çalışmalarına Ağırlık Verin
Artık seo ve reklam çalışmaları olmazsa olmazlardan. Doğru anahtar kelimeler ile ürünlerinizin bulunabilir olduğundan emin olun.

Ödeme Sayfalarınızı Gözden Geçirin
Gerekli kontrolleri yaparak müşterilerinizin satın alma işlemi yapabildiğinden emin olun. Böylece çalışmalarınız boşa gitmemiş olur.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.