Yoğun Anahtar Kelime Kullanımı Sıralamanızı Nasıl Etkiliyor?

Yoğun Anahtar Kelime Kullanımı Nedir?

Günümüzde emek vermeden Google arama sonuçlarında yükselmenin mümkün olmadığının bilincindeyiz. Ancak bu durum her zaman için söz konusu değildi. Sıralamada hızla yükselmek için sadece yoğun anahtar kelime kullanmanın yeterli olduğu zamanlar olmuştu.

Anahtar kelime doldurma, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için geçmiş yıllarda kullanılan bir stratejiydi. Anahtar kelimelerin sıralamadaki olumlu etkisini göz önüne alan web site yöneticileri, öne çıkmak istediği sayfalara çok sayıda anahtar kelime yerleştirme fikrini geliştirmişti. Bu fikir sayesinde alakalı veya alakasız fark etmeksizin en çok anahtar kelime sayısına sahip olan web siteleri sıralamada hızla öne geçmeyi başarmıştı.

 

Geçmişten Günümüze Anahtar Kelime Doldurma  

Yoğun anahtar kelime kullanımı, SEO’nun değerinin bu kadar anlaşılmadığı yıllarda kısa sürede etkisini gösteren verimi yüksek bir yöntemdi. Google sıralamasında yükselmek, web site içerisine gereksiz bir şekilde yerleştirilen yüzlerce anahtar kelime sayesinde hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmişti.

Google Anahtar Kelime Doldurma İle İlgili Ne Düşünüyor?

Google sıralamasını iyileştirmenin en önemli faktörü elbette anahtar kelimedir. Fakat artık tek başına yeterli değildir. Sıralamada yükselmek için kullanıcı deneyimini her açıdan iyileştirmek gerekmektedir.

 

Google yaptığı açıklamada anahtar kelimeler ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştır:

"Anahtar kelime doldurma", sitenin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını etkilemek için bir web sayfasını anahtar kelime veya sayılarla doldurma yaklaşımına verilen addır. Genellikle bu anahtar kelimeler bir liste veya grup şeklinde veya bağlam dışında (doğal düz yazı şeklinde değil) görünür. Sayfaları anahtar kelimeler ve sayılarla doldurduğunuzda kullanıcılara olumsuz bir deneyim yaşatmış olursunuz ve sitenizin sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. Anahtar kelimeleri gerektiği şekilde ve uygun bağlamlarda kullanan hem yararlı, hem de bilgi yönünden zengin içerik oluşturmaya özen gösterin.”

Kaynak: Google alıntı.

Anahtar Kelime Doldurmadan Anahtar Kelime Kullanın

Yoğun anahtar kelime kullanımının Google tarafından nasıl karşılandığını ve sıralamaya olan negatif yönlü etkisinin farkındayız. Bu durumda farkında olarak veya olmayarak anahtar kelime doldurmaktan kaçınmalıyız.

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.