Facebook Marketplace’de Satış Nasıl Yapılıyor

Facebook Marketplace’de Yer Alarak Satış Yapabilirsiniz

Son haftalarda Türkiye ve dünyada yaşanan salgın rahatsızlıklardan dolayı, online alışveriş kavramı oldukça önemli bir konu olmaya başladı.Son günlerde artış gösteren alış verişleri evde yapma eğilimi sebebiyle işletmeler de bu online alışverişe eğilimli kitleye nasıl hizmet sunabilir, satışlarımı nasıl artırabilirim. Sorularına cevap aramaya başladılar.

Aslında insanların çoğu bu süreçte bilinen büyük markaları tercih etmeye başladılar bile. Yemek sipariş uygulamaları üzerinden yemeklerini, online marketlerden market alış verişlerini yapıyorlar. Diğer tüm ihtiyaçlar için ilk aşamada düşünülen sanal pazarları saymıyorum bile. Eğer sanal pazarlardan ben de nasıl ürün satabilirim ? Bunun bana faydaları ne olur diye merak eden okuyucularımız var ise buradan ilgili yazımızı okuyabilirler .

Facebook Marketplace Ne İşe Yarıyor?

Son dönemde e-ticaret siteleri üzerinden, sanal pazarlarda ve instagram üzerinden satış yapan firmaları çokça görüyorsunuz.Facebook da  zaman içerisinde farklı özellikleri bünyesine alarak kullanıcı kitlesini aktif tutmaya çalışıyor. Marketplace özelliği de bunlardan biri aslında.  

İnternet ortamında ürün satmak, ürün almak için en kolay yöntemlerden bir tanesi de Facebook Marketplace. Şu anda 60 dan fazla ülkede yayında olan Facebook Marketplace sayesinde ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize sunabilir satışlarınızı arttırabilirsiniz. Üstelik facebook marketplace özellikle ikinci el ürün satışında popülaritesini bir hayli arttırmayı başardı. 

Facebook’ta Mağaza Açmak Gerçekten Çok Kolay

Siz de, bu yazıdan sonra "neden olmasın, ben de facebooktan satış yapmak istiyorum." diyor musunuz? O zaman nasıl yapıldığını hemen tarif ederek yazımıza başlayalım .

Facebook Marketplace Alanına Ürününüzü  Nasıl Yüklersiniz?

Facebook Marketplace’de ürünlerinizi sergilemek çok basit. Adım adım anlatacak olursak,
1-) Facebook hesabınıza giriş yapınız.
2-) Sol blokta yer alan Marketplace alanına tıklayınız.
3-) Ürün satıcısı iseniz satacağınız ürünün fotoğraflarını ve/veya ikinci el eşyalarınıza ait fotoğrafları çekiniz.
4-) İlanınız için dikkat çekecek bir başlık, açıklama, ve satış yerinizi belirtir bir konum ekleyin.

İlgili adımları izleyerek "paylaş" butonu üzerinden ürünlerinizi satışa sunmuş oldunuz. İşte bu kadar kolay.