Online Market Sistemi Nedir? Nasıl Kurulur?

Merhaba;
Bu yazımızda sizlere online market sistemi nasıl kurulur? Online market hizmeti vermek için yapılması gerekenler nelerdir? Soruları hakkında bilgi vereceğiz.

Son dönemde her yerde market alışverişinin internet üzerinden yapılabildiği reklamları görmüşsünüzdür. Hepsinde slogan aynı "Bizden sipariş verin." Bu firmalar kendi operasyonlarını büyük ekipler ile yönetirken, bakkal, market, süpermarket işletmecileri arasında "bu işi biz nasıl yapabiliriz?" sorusunu kendilerine soranlar var ise cevabı çok basit. Bir kaç adımda sizler de kendi ürünlerinizi bir e-ticaret sitesi üzerine aktararak hemen sipariş almaya başlayabilirsiniz.

Mademki, sektör bu şekilde evrim geçiriyor. İnsanlar evlerinden sipariş vermenin rahatlığına alıştılar. Mademki markete gitme, poşet taşıma, sıraya girme işlerini artık gereksiz zaman kaybı olarak görüyorlar. O halde sizler de bu hizmeti onlara vermelisiniz.

Neden Online Market Sistemi Kullanmalısınız?

Daha fazla müşteriye ulaşabilme fırsatı yakalayabilirsiniz.
Hedef müşteri kitlenizi arttırarak yeni bölgelere açılabilirsiniz.
Sanal mağazanıza ekleyeceğiniz ürünleri rahatça belirleyebilirsiniz.
Online marketinize sadece istediğiniz ürünleri yükleyebilirsiniz.
Hizmet verdiğiniz alanda daha görünür olup daha çok kazanabilirsiniz.
Kira vb. giderlerden tasarruf ederek rekabet gücünüzü arttırabilirsiniz.

Online Market Sistemi Kurmak İçin Neler Gerekiyor?

Öncelikle kendiniz için uygun bir e-ticaret programı ve paketine karar vererek kurulum işlemlerini başlatıyorsunuz. Sonrasında ürünlerinizi uğraşmadan excel vb. bir program ile sisteme aktarıyorsunuz. Ürünlerinizi  panel üzerinden toplu olarak web sitenize aktararak hemen satışa başlıyorsunuz. Kullanmakta olduğunuz yazılım üzerinden de stoklarınızı entegre ederek online market sisteminiz üzerine aktarabilirsiniz. Böylece marketinize yeni eklenen ve fiyatı değişen ürünleri de anlık olarak online marketiniz üzerinden kolayca güncelleyebilirsiniz.

Sonrasında müşterileriniz ürünleri sepete ekliyor ve ödemeyialıp işlemi tamamlıyorsunuz.

Sipariş Geldiğini Nasıl Anlayacaksınız?
Müşterilerinizin vermiş olduğu siparişleri panelinizden takip edebilir, e-posta yolu ile anlık bildirim alabilirsiniz.

E-ticarette başarı doğru bir partner seçimi ile paralel ilerliyor. İyice araştırarak maksimum verimi almak için yeni yollar denemeniz gerektiğini unutmayın.

Tüm e-ticaret paketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden, ya da iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.